Sotsiaaldemokraatidega liitunud lavastaja Gerda Kordemets kandideerib märtsivalimistel Pärnumaal

PiretUncategorized

Eesti Hoiuraamatukogu praegune direktor Gerda Kordemets astus Sotsiaaldemokraatliku Erakonda ja kandideerib sotsiaaldemokraatide ridades riigikokku. Kultuuriajakirjaniku, lavastaja ja näitekirjaniku taustaga Kordemets läheb valimistulle Pärnumaal.

„Olen seda otsust pikalt küpsetanud. Minu valik on Sotsiaaldemokraatlik Erakond, sest üha enam tundub, et nii maailm kui ka Eesti kisuvad paremale kreeni. Sotsiaaldemokraadid lõid kunagi Eesti riigi ja meie suurte eeskujuriikide edu aluspõhi on olnud sotsiaaldemokraatia,“ ütles Kordemets.

„Pärnumaal on mu teine kodu, olen sinna juuripidi kinni jäänud: mulle on äärmiselt tähtis mereäärse rahva saatus. Muret teeb süvenev ääremaastumine, ja just praegu, mil me oleme avastanud kaugtöö imelised võimalused, on hea hetk sellele piir panna. Püüan anda oma parima, et eesti keel ja kultuur püsiksid ja areneksid. Kultuur on inimõigus, aga see on ka rahvuse püsimise alus,” põhjendas Kordemets oma kandideerimisotsust.

Gerda Kordemets töötas aastatel 1986-2011 Eesti Televisioonis režissööri, toimetaja, produtsendi ja lavastuslike saadete osakonna juhatajana. Seejärel oli ta kümmekond aastat vabakutseline režissöör, näitekirjanik ja lavastaja. Viimased kolm aastat on ta juhtinud Eesti Hoiuraamatukogu tööd.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Pärnumaa piirkonna juhi Jana Ristimetsa sõnul on põhjust tunda rõõmu selle üle, et sotsiaaldemokraatidest kandidaatide read Pärnumaal täienevad. „Tervise- ja tööministri Peep Petersoni kõrval on nüüd meil uus tugev tegija. Gerda on särav naine, kelle teadmised, ideed ja loovus kuluvad kindlasti marjaks ära. Tema sammust võidab erakond, tema sammust võidab Pärnumaa,“ lisas Ristimets.