Sotsiaaldemokraatidest riigikogu liikmed teevad töövisiidi Lääne-Virumaale

PiretLääne-Virumaa

Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluvad riigikogu saadikud on neljapäeval ja reedel töövisiidil Lääne-Virumaal, kus neil seisavad ees kohtumised maakonna eri paigus.

„Hea meel on võõrustada sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liikmeid ning viia neid meie maakonna murede, rõõmude ja väljakutsetega kurssi ajal, kui erakonnas on tunda uut hoogu ja sotsiaaldemokraadid on suutnud suurendada oma mõju Eesti poliitikas,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Lääne-Virumaa piirkonna esimees ja Kadrina vallavanem Kairit Pihlak.

Seekordse visiidi eritähelepanu all on haridusküsimused – riigikogu liikmed külastavad Kadrina keskkooli, Rakvere ametikooli ja Näpi kooli, samuti Rakvere riigigümnaasiumi ja Rakvere eragümnaasiumi. Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Heljo Pikhof ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Tanel Kiik arutavad näiteks kutseharidusreformi valguses koos Rakvere ametikooli juhi Kuna Roobaga kutsehariduse rahastamist. Heljo Pikhofi kohtumisel Rakvere eragümnaasiumi õpetajatega on kavas võtta vaatluse alla uus alushariduse seadus ja plaan tõsta kohustusliku kooliiga 18nda eluaastani. Tanel Kiik astub Rakvere riigigümnaasiumi õpilaste ette, et rääkida sellest, millist kliimaseadust Eesti vajab.

Jaak Aab, Eduard Odinets, Anti Allas ja Andre Hanimägi tutvuvad Kundas ettevõttega Estonian Cell, kus saadakse kokku ka metsa- ja puidutööstuse liidu tegevjuhi Henrik Väljaga. Jaak Aab ja Anti Allas külastavad Roelas asuvat Taali mesilat.

Saadikud külastavad ka Haljala, Kadrina ja Rakvere vallavalitsusi, kus neil seisavad ees arutelud sealsete vallajuhtidega. Visiidi teeb esimesel päeval kaasa ka riigikogu keskkonnakomisjoni liige Tiit Maran.