Sotsiaaldemokraatidest saadikud teevad töövisiidi Ida-Virumaale

PiretIda-Virumaa

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikmed on neljapäeval ja reedel töövisiidil Ida-Virumaal, kus nad külastavad mitmeid koole ja ettevõtteid ning kohtuvad  maakonna hooldekodude juhtide ja sotsiaaltöötajatega. Koos fraktsiooniga on reedel Ida-Virumaal ka regionaalminister Madis Kallas.

Ida-Virumaalt riigikokku valitud parlamendi õiguskomisjoni esimees Eduard Odinets ütles, et hindab kõrgelt võimalust tutvustada kolleegidele kodumaakonda. „Eesootavad  kohtumised on väga väärtuslikud, et mõista maakonnas toimuvat, luua inimestega kontakte, mõtestada probleeme ja rõõmustada koos edulugude üle,“ sõnas  Odinets. „Visiidi käigus pöörame palju tähelepanu haridusvaldkonnale, mille muutused on Ida-Virumaa jaoks üks suurimaid väljakutseid. Mõistagi on olulised ka sotsiaalvaldkonna mured, ettevõtluse areng ja kõik teised teemad,“ lisas Odinets, kes on ka sotsiaaldemokraatide Ida-Virumaa piirkonna esimees.

Tema sõnul iseloomustab seekordset visiiti püüd jõuda rohkem suurematest keskustest eemale. Nii toimub päris palju kohtumisi ja sündmusi Lüganuse ning Alutaguse vallas.

Visiidi Ida-Virumaale teevad kaasa sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Jevgeni Ossinovski ja aseesimees Helmen Kütt, fraktsiooni liikmed Reili Rand, Eduard Odinets, Tiit Maran ja Anti Allas.

Riigikogu liikmed külastavad Narvas riigigümnaasiumi ja keeltelütseumi, Kohtla-Järvel Maleva põhikooli ning Jõhvis riigigümnaasiumi ja kohtuvad Toilas Hariduskopteri inimestega. Kavas on ka külaskäigud Silmetisse ja Enefiti õlitehasesse.

Parlamendi sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt tutvub Kiviõli tervisekeskuse hooldekoduga ja kohtub koos Eduard Odinetsiga maakonna hooldekodude juhtide ja sotsiaalvaldkonna ametnikega. Alutaguse vallas toimub rahvuspargi külastuskeskuses vestlusring Tiit Marani eestvedamisel ja Pagari seltsimajas Helmen Küti ja Reili Ranna osavõtul. Anti Allas osaleb kohtumisel Narva eesti keele- ja kultuuriklubiga.