Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa kõnet saab jälgida ka eesti viipekeeles

PiretUncategorized

Sel laupäeval, 14. jaanuaril toimub Jõhvi Kontserdimajas sotsiaaldemokraatide üldkogu, kus kinnitatakse Riigikogu valimiste valimisprogramm ja üleriigiline nimekiri. Üldkogu juhatab sisse erakonna esimehe Lauri Läänemetsa kõne, mida saab otseülekande vahendusel jälgida ka eesti viipekeeles.

Erakonna peasekretär Eduard Odinets ütles, et sotsiaaldemokraatidele on oluline, et Riigikogu valimiste peamisi suundi ja valimisprogrammi seisukohti tutvustavast kõnest saaks osa võimalikult palju inimesi. “Sotsiaaldemokraadid seisavad iga Eesti inimese eest, mistõttu on meile ka oluline, et esimehe kõne, mis toob välja meie peamised mõtted valimisprogrammist ja valimistest, jõuaksid kõigi inimesteni. Ka meie erakonnas on viipekeelseid inimesi, sealhulgas kandideerib meiega koos Riigikokku Harju- ja Raplamaa ringkonnas Viipekeele Seltsi asutaja ja juhatuse liige Jari Pärgma,” ütles Odinets.

Tallinna Heleni Kooli õpetaja, Viipekeele Seltsi asutaja ja juhatuse liige Jari Pärgma pidas esimehe kõne tõlkimist eesti viipekeelde väga oluliseks. “Selleks, et viipekeelsed kurdid saaksid ja võtaksid poliitilisest liikumisest ja ühiskonnaelust osa ning kandideeriksid valimistel, on tarvis, et viipekeelde tõlkimine muutuks elu igapäevaseks osaks,” ütles Pärgma. Ta rõhutas, et eesti viipekeel on sündinud Eestis, mistõttu tuleb ka seda keelt väärtustada samaväärselt eesti keelega.

Sotsiaaldemokraatide üldkogu algab sel laupäeval kell 11 ning seda saab otseülekande vahendusel jälgida erakonna Facebookis, siin. Nagu öeldud, saab erakonna esimehe kõnet jälgida otseülekande vahendusel ka eesti viipekeeles.