Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas Katri Raigi ministrikandidaadiks

Ann VaidaErakond, Siseturvalisus

Täna õhtul kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus nimetas Katri Raigi siseministri kandidaadiks.

Erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on Katri Raigil väga head teadmised kogu haldusalast, mis on nii vastutusrikkale ametikohale asudes hädavajalik. „Arvestades tema mitmekesist juhtimiskogemust suudab ta kiirelt uues ametis kohaneda ning tagada sisejulgeoleku valdkonna stabiilse toimimise,“ lausus ta.

Katri Raik tänas sotsiaaldemokraatide juhatust usalduse eest ning tunnustas ametist lahkuvat Andres Anveltit. „Siseturvalisuses töötavate inimeste ülesanne on tagada, et iga Eesti inimene tunneks end kaitstuna. Saabuva naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeva puhul on asjakohane juhtida tähelepanu sellele meie ühiskonda lõhestavale nähtusele, mida saame muuta vaid üheskoos. Kahtlemata on ministril siin erinevaid osapooli ühendav roll,“ rääkis Raik. „Unustada ei tohi ka siseturvalisuses töötavaid inimesi. Kavatsen keskenduda politsei tööjõumure lahendamisele ning politseinike ja päästjate palgatõusu jätkuvale tagamisele.“

Katri Raik on tunnustatud haridusekspert. Ta on hariduselt ajaloolane ning omandanud doktorikraadi Tartu Ülikoolis 2004. aastal. Aastatel 1999–2007 ja 2009–2015 oli Raik Tartu Ülikooli Narva Kolledži direktor, ta on töötanud ka haridus- ja teadusministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantslerina. 2015. aastast alates töötab Katri Raik Sisekaitseakadeemia rektorina. Ta on pälvinud Aadu Luukase missioonipreemia (2012) ja valitud aasta naiseks (2013). Teda on tunnustatud Vabariigi Presidendi Valgetähe III klassi teenetemärgiga (2009). Ta on üks üliõpilaskorporatsiooni Filiae Patriae taasasutajaid.