Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus:  “Me ei toeta laste ärakasutamist valitsuse kukutamiseks”

digiUncategorized

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus arutas tekkinud poliitilist kriisi ja otsustas võtta tagasi allkirjad lastetoetuste eelnõult.

“Viimastel päevadel oleme saanud kinnitust, et lastetoetuste eelnõu kattevarjus plaanivad Keskerakond, Isamaa ja EKRE kukutada valitsuse. Tänases julgeolekuolukorras on valitsuse lõhkumine ning selle asendamine uue koalitsiooniga Eestile ohtlik. Sotsiaaldemokraatlik Erakond sellist sammu ei toeta,” seisab sotside juhatuse avalduses.

Erakonna esimees Lauri Läänemets lisas, et sotsiaaldemokraatidele on laste heaolu olnud alati väga oluline. “Tõstsime lapsetoetusi mitmes valitsuskoalitsioonis ja loomulikult peame lastetoetuste tõusu oluliseks ka praeguse kiire hinnakasvu tingimustes. Oleme perede toimetuleku parandamiseks viimastel kuudel esitanud mitmeid ettepanekuid, sealhulgas üksikvanemate muutumatuna püsinud toetuse tõstmise, mis vajavad kiiret rakendamist,” rääkis ta. “Tänasel lastekaitsepäeval kutsume koostööle kõiki erakondi, kes soovivad parandada laste heaolu ja kaitsta Eesti peresid olukorras, kus aastane inflatsioon on ületanud 20 protsendi piiri. Kuid kindlasti ei lase me oma hääli valitsuse kukutamiseks kaaperdada.” 

Ühtlasi otsustas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus mitte toetada EKRE algatatud umbusaldusavaldust haridusminister Liina Kersnale. “Hangete rikkumise osas oleme väga kriitilised, eriti pole me rahul olukorraga, kus rahastuslepingud on ülikoolidega sõlmimata ning laste huvihariduse raha on vähendatud olukorras, kus Eestis on aegade üks kõrgemaid hinnatõuse. Kuna aga meil on põhjust uskuda, et Kersna umbusaldamine on seotud plaaniga moodustada Eesti julgeolekut kahjustav valitsus, me umbusaldamisega kaasa minna ei saa,” ütles Läänemets.