Sotsiaaldemokraatliku Erakonna tiiva all asub tegutsema usuline ühendus

Kirill KlausErakond

Tartu linnavolikogu saadiku ja Hugo Treffneri gümnaasiumi õpetaja Toomas Jürgensteini ning Keila linnavolikogu saadiku, kultuuritöötaja ja ettevõtja Anneli Pärlini eestvedamisel asutatakse neljapäeval Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juurde usuline ühendus.

“Mõte luua ühendus religioossetele sotsiaaldemokraatidele hakkas küpsema ühest üsna juhuslikust Facebooki postitusest, mis aga kohe elavat vastukaja leidis. Paljude inimeste hoolivus ja ligimesearmastus oli juba leidnud sümbioosi religioonis ja sotsiaaldemokraatias, vastav ühendus oleks platvorm arutlusteks, selgitusteks, diskussioonideks ja ka julgustuseks,” põhjendas Toomas Jürgenstein.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Keila osakonna juhi Anneli Pärlini sõnul on ühendus avatud kõikide religioonide esindajatele. „Teretulnud on ka toetajaliikmed ehk siis inimesed, kes erakonda ei kuulu. Esialgsete põhimõtete järgi toetab loodav ühendus avatud religioossuse levikut ühiskonnas ja julgustab pidama usuteemalisi diskussioone. Meie üks eesmärke on pakkuda religioossetele inimestele võimalusi enese poliitikas teostamiseks,” rääkis Pärlin.

Usulise ühenduse asutamiskoosolek toimub 21. jaanuari õhtul Zoomi vahendusel. Tõenäoliselt saab uus ühendus endale ka sobiva nime.

Sotsiaaldemokraatide usuline ühendus saab olema kuues Sotsiaaldemokraatliku Erakonna sõsarorganisatsioon.