Sotsiaaldemokraatlikud naised mälestavad naistevastases vägivallas hukkunuid

PiretNaistevastane vägivald

Sotsiaaldemokraatliku erakonna naiskogu Kadri Tallinna piirkond korraldab kadripäeval, mis on ühtlasi ülemaailmne naistevastase vägivalla vastu võitlemise päev, mälestusseisaku. Täna kell 17  läidavad kadrid koos mõttekaaslastega Tammsaare pargis küünlad.

“Eestis teab pea igaüks mõnd perevägivalda kogenud naist või naise vastu vägivalda kasutanud isikut. On kohutav, et naiste vastu suunatud vägivald pole sugugi vähenenud – jätkuvalt on väga palju peksu, vägistamisi, ahistavat jälitamist ning ka tapmisi. Ärme pisenda vägivalda sõnadega, et see on peresisene asi, nii on ikka olnud või ohver ise provotseeris,” selgitab ürituse peakorraldaja Karin Paulus.

Mullu registreeriti kokku 753 seksuaalkuritegu (tõus 33%), sh 186 vägistamist. Ründe tagajärjel hukkus 4 naist. Registreeriti 3760 perevägivallakuritegu (kõigist ohvritest olid naised 78%, sh paarisuhtevägivalla ohvritest suisa 89%). Valdavalt oli tegu peksuga, kuid politseini jõudis ka 167 ahistava jälitamise kuritegu (84% ohvriks naine). Lisaks registreeriti 42 inimkaubandusega seotud kuritegu (16 alaealise suhtes).

Kadrid kutsuvad üles inimesi täna oma koduaknal küünalt süütama, et avaldada solidaarsust ning mälestada nii vägivalla ohvreid ja näidata hoolivust. Päeva tunnusvärviks on oranž ja just selliseks värvuvad paljud hooned üle maailma.