Sotsid avaldasid austust vabaduse eest võidelnutele

Ann VaidaEesti

Sotsiaaldemokraadid kogunesid täna Otepää Vabadussõja mälestussamba juures, et avaldada austust Eesti vabaduse eest võidelnutele. 

“Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal on olnud hindamatu roll selles, et iseseisev Eesti Vabariik omal ajal demokraatliku ja vaba õigusriigina loodi,” meenutas erakonna esimees Jevgeni Ossinovski oma pöördumises. “Sellele vundamendile, mis Eesti riigile meie esimese põhiseaduse näol laoti – ja mis oli sellel hetkel vaieldamatult maailma üks liberaalsemaid –, oleme toetunud ka oma iseseisvuse taastamise järel nii riigi kui ka erakonnana, hoides Eestit demokraatliku, vaba, hooliva ja maailmale avatud avatud ühiskonnana,” rääkis ta. 

Ossinovski jätkas: “Sotsid on ajalooliselt võidelnud õiglasema ühiskonna ja võrdsemate võimaluste eest ning oleme palju saavutanud. Tasuta haridus, solidaarne tervishoid ja laiem sotsiaalne turvavõrk on tänaseks Eesti ühiskonna lahutamatu osa. Me võime tunda uhkust Eesti saavutuste üle. Iseseisvuse taastamise aastapäeva eel meenutagem, et see on saanud võimalikuks tänu neile meestele ja naistele, kes 1918. aastal võitlesid relvaga Eesti vabaduse eest. Paljud neist ohverdasid kodumaa nimel oma elu. Selleks, et meie saaksime olla vabad.”

Erakonna juhatuse liige ja Academia SOCITAS eestvedaja Marju Lauristin tuletas oma tervituskõnes meelde Otepää tähtsust iseseisva Eesti sünniloos. “Seisame täna siin Otepää kiriku juures, kohal, kus õnnistati sisse Eesti sinimustvalge lipp. Just siin on paslik mõelda, milliseid põhimõtteid meie lipp endas kannab ja mida see meie jaoks tähendab. Nagu saja aasta eest, nii ka iseseisvuse taastamisel just noorte tahtest sündinud Eesti poliitika peab samuti seisma kõrgete aadete eest, olema puhas, eetiline, olema tihedalt seotud maa ja rahvaga ning püüdma tõepoolest kõrgustesse, mitte lohisema kusagil keskpärasuses. Just seesama sinimustvalge on meid täna toonud siia. Nagu on öeldud – kes minevikku ei mäleta, elab tulevikuta. Meie mäletame mineviku ja meie ehitame tulevikku.”