Sotsid võtsid Reformierakonna kutse vastu. Lauri Läänemets: “Isamaa, teeme vaheduseks igavalt viisaka valitsuse”

digiUncategorized

Täna, 4. juunil kogunenud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus ja Riigukogu fraktsioon kiitsid heaks Reformierakonna kutse valitsusliidu moodustamiseks. Erakonna esimehe Lauri Läänemetsa sõnul vajab Eesti igavalt viisakat, ent kompetentset ja töökindlat valitsust.
Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus andis erakonna esimehele mandaadi alustada kõnelustega eeldusel, et ka Isamaa erakond on nõus läbirääkimistega  liituma ja sisuliselt uut koalitsiooni moodustama. “Vaevalt meie tänane otsus kedagi üllatab. Teemegi täpselt seda, mida ootavad SDE juhatuselt meie liikmed, valijad ning tegelikult ühiskond laiemalt,” ütles Läänemets.
“Sotsiaaldemokraadid on valmis töötama valitsuskoalitsiooni nimel, mis tagaks Eestile kindlustunde,” kommenteeris Lauri Läänemets. “Välistest faktoritest tingitud habras olukord eeldab kindlat ja konstruktiivset valitsust. Eelseisvat keerulist sügis-talve ning raketina kerkivaid hindu silmas pidades on sotsidel moraalne kohustus pakkuda valitsuse tasandil lahendusi, mis kaitsevad Eesti elanike toimetulekut keerulisel ajal. Inimeste toimetulek on meie riigi sisemise julgeoleku ja stabiilsuse absoluutne eeldus. Riik on kaitstud kui inimene on kaitstud.”
“Hetkel oleme väljumas tervisekriisist, mille kordumist ei saa endiselt täielikult välistada. Lisaks peab Eesti navigeerima julgeolekukriisis ja olukorras, kus maailma majandus on järjest hapram ning inflatsioon ja energiahinnad püstitavad rekordeid. Neid välimisi protsesse meie ei saa mõjutada – need mõjutavad meid. Seepärast tuleb pilk pöörata tagasi sissepoole ning otsida lahendusi, mis meie inimeste toimetulekut keerulistel aegadel kaitsevad. Ideid, kogemust ja teadmisi on nii sotsidel, Reformierakonnal kui ka Isamaal. Koos suudaksime inimestele pakkuda eelseisvatel kuudel igavalt viisakat, ent vastutustundlikku ja kompetentset valitsust,” usub Läänemets.