Sotside Hiiumaa piirkonna juhiks valiti Hergo Tasuja

digiOmavalitsused

hergo tasuja

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Hiiumaa piirkonna üldkoosolek valis uueks perioodiks piirkonna esimeheks Hergo Tasuja, aseesimeheks sai Liisi Mäeumbaed ja kolmanda juhatuse liikmena jätkab Reili Rand. Erakonna volikogus esindavad hiidlasi Toomas Kokovkin ja Kalev Kotkas.

Tasuja tänas erakonnakaaslasi toetuse eest ja ütles, et piirkonna igapäevase toimimise ning kohalikeks valimisteks valmistumise juures on oluline tiimitöö. “Eelmistel valimistel usaldas hiidlane sotsiaaldemokraadid valla arenguid suunama. Eesmärk ei saa olla väiksem kui tulemust korrata,” sõnastas Tasuja peaeesmärgi.

“2017. aasta valimiste tulemused annavad aimu kohalikul tasandil tehtud tööst. Et Reili valiti erakonna aseesimeheks, näitab, et tegemisi on märgatud üleriigiliselt,” tunnustas ta piirkonna senist juhti, Reili Randa, tugeva vundamendi ehitamise eest.

Oktoobri alguses andis Reili Rand ka vallavanema teatepulga Hergo Tasujale ning suundus ise lapsepuhkusele. Hergo Tasuja on viimased kolm aastat töötanud Emmaste osavalla vanemana ning enne seda seitse aastat Emmaste põhikoolis ajaloo ja kehalise kasvatuse õpetajana. Hergo on lõpetanud Tallinna ülikooli pedagoogika eriala. Sotsiaaldemokraatlikku erakonda kuulub ta 2016. aastast.