Sotside Kesklinna vanema kandidaat, kunstiteadlane Karin Paulus muudaks vanalinna 100% autovabaks

Kirill KlausTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon tegi Tallinna linnavolikogus linnavalitsusele ettepaneku nimetada Kesklinna linnaosa vanema ametisse kunstiteadlane Karin Paulus. Karin Pauluse meelest võiks Tallinna vanalinn olla 100% autovaba ning linn peaks olema märksa nõudlikum arhitektuuri taseme osas.

Tallinna linnavalitsus vabastas senise Kesklinna vanema ametist 22. märtsil ning see oluline positsioon on varsti täitmata juba kaks ja pool kuud.

Karin Pauluse nägemuses saaks Tallinna vanalinn olla 100% autovaba. Ta peab väga tähtsaks kesklinnas ja mujal Tallinnas edendada tasuta ajaveetmise ja spordivõimalusi. Näiteks Skoone bastioni võiks muuta üsna kiirelt moekaks umbrohupargiks. Heaks võimaluseks on muuta ka tühermaad puhkealadeks.

“Peatänav tuleb ära teha, kuid mitte ainult. Linn peab iga tallinlase kodutänavasse suhtuma kui peatänavasse! Parandame need augud ükskord ära ja teeme kõnniteed korda! Kadriorus ja vanalinnas tuleb lähtuda mitte ainult turistide, vaid ka kohalike elanike vajadustest. Arhitektuuri osas tuleb olla nõudlik – ei saa olla rahul sellega, et parimad majad valmisid kesklinnas keskajal. Jala ja rattaga peab saama liigelda ohutult ja mugavalt kõikjal ning ka kesklinna lastel peab olema turvaline tulla kooli jala ja rattaga,” pakub Paulus.

Pauluse sõnul tuleb linnaruumi kujundamises lähtuda universaalse disaini põhimõttest.

“Linn on meie kõigi oma ja siin peab olema võimalik istuda ja astuda mudilasel, eakal, pimedal, ratastooliinimesel. See on kasuks nii kohalike kui ka ettevõtlusele. Tänavu täitub 40 aastat Moskva olümpiamängudest, mis muutsid kardinaalselt meie linna. Terves Tallinnas saab uhkelt välja mängida purjeregati ajal rajatu, mis on unikaalne. Aegna, kus praktiliselt ei käidagi, tuleb siduda Tallinnaga paremini ning kindlasti olla tolerantsemad turismi ja ehitusplaanide osas saarel,” lisas Paulus.

Pauluse hinnangul vajab Tallinna kesklinn tõesti öölinnapea ametikoha loomist, et lahendada Tallinna ööelu probleeme. Pauluse sõnul peab Tallinnas olema võimalik öösiti nii pidutseda kui ka puhata selliselt, et kõik on rahul.

Kesklinna vanema kandidaadi sõnul töötaks ta selle nimel, et Tallinn oleks innovatsiooni ja uute algatuste eestvedaja ka kliimamuutustega võitlemisel. Samuti tuleks kujundada süsteemselt kesklinna bussipeatused, pingid, prügikastid ja avalikud käimlad, et anda linnasüdamele viimistletud ja kaasaegne välimus.

Pauluse kandidatuuri volikogule tutvustanud sotside piirkonnajuhi Raimond Kaljulaidi sõnul ei ole ühtegi põhjust, miks linnaosa vanem peab olema linna juhtiva erakonna poliitik.

“Eriti Kesklinna puhul, tuleks meie arvates linnale tervikuna kasuks, kui piirkonna arenguid suunaks hoopis erialateadmistega asjatundja, kes mõistab väga täpselt seda, kuidas kujundada inimkeskset, kõigile mugavat ja ohutut linnaruumi. Meie arvates sobiks kunstiteadlane ja Eesti Kunstiakadeemia õppejõud Karin Paulus sellesse ametisse väga hästi. Keskerakonnal ei ole kindlasti sellesse rolli pädevamat inimest, miks mitte siis meie ettepanekut toetada,” ütles sotsiaaldemokraatide nimel volikogus ettepaneku
teinud sotside piirkonnajuht Raimond Kaljulaid.