Sotside linnapeakandidaadiks Viljandis on riigikogulane Helmen Kütt

Ann VaidaViljandimaa

Esmaspäeva õhtul andsid Viljandi sotsiaaldemokraadid avalöögi valimisaastale, kinnitades enda kohalike omavalitsuste valimiste linnapeakandidaadiks riigikogulase Helmen Küti ning volikogu esimehe kandidaadiks tänase saadikurühma juhi Juhan-Mart Salumäe.

“Linna juhtimine on meeskonnatöö ning ma tean, et minu ümber on olemas just see grupp inimesi, kellega koos soovin oma kodulinna arengusse panustada,” rääkis Helmen Kütt. “Seetõttu olen valmis tulema riigikogust tagasi Viljandisse, et teenida seda linnapeana.”

Volikogu esimehe kandidaadiks üles seatud Juhan-Mart Salumäe sõnul on valimistel eesmärgiks haarata volikogu saalis senisest rohkem kohti. “Seda mitte lihtsalt osakaalu suurendamise pärast, vaid seetõttu, et meil on nimekirjas nõnda palju asjalikke inimesi, kelle teadmisi on volikogus hädasti tarvis,” lisas Salumäe.

Nii Kütt kui Salumäe lisasid, et valimistele minnakse Viljandis vastu kindlama meelega kui 4 aastat tagasi, sest kogemusi ja teadmisi on juurde tulnud ning meeskonna tuumik on paika jäänud. “Mis peamine, me mõtleme endiselt ühes taktis ning see muudab seljataguse väga turvaliseks,” lisasid kandidaadid.

Helmen Kütt on valitud Viljandist Riigikokku nii 2011. kui 2015. aastal. Ta oli alates 26. märtsist 2014 kuni 9. aprillini 2015 sotsiaalkaitseminister Taavi Rõivase esimeses valitsuses, 1993–2001 ja 2005–2011 oli Kütt Viljandi linnavalitsuse sotsiaalameti juhataja ja 2001–2005 Viljandi abilinnapea. Lisaks juhib Helmen praegu Riigikogu sotsiaalkomisjoni.

IMG_3533