Sotside valimisnimekirja Põhja-Tallinnas, Kristiines ja Haaberstis veavad Sven Mikser ja Riina Sikkut

Ann VaidaErakond, Tallinn

Sotsiaaldemokraatide nimekirja Põhja-Tallinnas, Kristiines ja Haaberstis veavad välisminister Sven Mikser ning tervise- ja tööminister Riina Sikkut. Nimekirja, kuhu kuuluvad väga mitmekesise taustaga kandidaadid, iseloomustab tervikuna soov seista vaba ühiskonna eest.

Piirkonna esinumber Sven Mikseril on hea meel minna valimistele vastu nii tugeva meeskonnaga: “Meie mees- ja naiskonnas on olemas kõik, et seista sotsiaaldemokraatidele kõige olulisema – vabaduse eest: vabade inimeste, vaba ühiskonna, vaba riigi eest! Ajal, mil vabadused ja liberaalsed väärtused nii Eestis kui maailmas on sattunud suure surve alla, võib meie peale ikka kindel olla – meie ei anna vabadust, mille kättevõitmise nimel Eesti rahvas on tööd teinud, kunagi ära.”

Piirkonnas teisena kandideeriva Riina Sikkuti jaoks on oluline anda inimestele kindlus, et arstiabi on kättesaadav kõigile, sõltumata inimeste rahakotist ja elukohast: “Teadmine, et arstiabi on vajadusel olemas – olgu siis perearsti juures, haiglas või erakorralise meditsiini osakonnas – on meile oluliseks turvatunde aluseks. Olen endale eesmärgiks seadnud kasvatada seda turvatunnet.”

Nimekirjas kandideerivad veel ajaloolane ja õpetaja Jaak Juske, riigikogu liige Marianne Mikko, jurist ja kinnisvarahaldus Erika Scholler, vabakondlane ja kaitseliitlane Siim Tuisk, Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni ja Kristiine linnaosakogu esimees Maris Sild, Noorte Sotsiaaldemokraatide president Joosep Vimm, õpetaja ja haridusspetsialist Gertrud Kasemaa, kiirabi meedik Jevgeni Vaisbein ning muusik, publitsist ja roheaktivist Roy Strider.

Ankrumeheks on nimekirjas näitleja Andrus Vaarik, kes on oma eesmärgi sõnastanud selgelt: “Meil pole vaja jõuda viie rikkama riigi hulka. Meil on vaja jõuda viie targema ja viie õnnelikuma riigi hulka.”