Stenbocki majja jõuavad allkirjad, mis nõuavad laste huviringide kärpeotsuse tühistamist

digiHuviharidus

Sotsiaaldemokraadid annavad homme Stenbocki majas peaminister Kaja Kallasele üle enam kui 3000 toetusallkirja, mis nõuavad Reformierakonna ja Keskerakonna valitsuselt laste huvitegevuse toetusraha taastamist senises mahus.

Valitsusjuht on lubanud tulla vastu võtma allkirju, mida sotsiaaldemokraadid kogusid nii tänavatel kui petitsioon.ee lehel. Allkirjade üleandmine toimub neljapäeval kell 13.15.

Sotsiaaldemokraadid asusid laste huvihariduse eest võitlema pärast seda, kui valitsus otsustas kevadel koos muude kärpeotsustega vähendada riigieelarvest omavalitsustele jagatavat huvihariduse toetust poole ehk 7,25 miljoni euro võrra.

„Toetussumma järsk kukkumine tooks kaasa selle, et väga paljudel lastel üle Eesti kaoks uuel aastal võimalus minna meelepärasesse huviringi või trenni. Mõned omavalitsused ei ole teinud saladust, et sel juhul ei suudeta enam kõike ringe töös hoida. Majandus kasvab praegu hoogsalt, nagu ka riigi maksutulud – ainuvõimalik on jätta see laste-ja kultuurivaenulik samm ära,” ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.