Sven Mikser: Soomel on oluline roll Läänemere piirkonna turvalisuse tagamisel

Ann VaidaVälispoliitika

Täna, 8. juunil kohtus välisminister Sven Mikser Soome välisminister Timo Soiniga, kellega arutati kahe riigi häid suhteid, Läänemere piirkonna julgeolekut ning Brexitit.

Välisminister Sven Mikser tõdes, et Eesti ja Soome suhted on väga head ja tihedad ning kohtumised Soome kolleegiga on alati viljakandvad. „Oluline verstapost meie suhetele oli mai alguses esimest korda ajaloos toimunud Eesti ja Soome valitsuse ühisistung, mis tähistas ka kahe riigi 100. juubeliaastat,“ ütles Mikser. „Lisaks teeme tihedat koostööd majandusteemadel, mille eesmärk on ühiselt arendada Eesti ja Soome transpordi, energia ja e-riigi sidemeid,“ lisas välisminister.

Läänemere piirkonna julgeolekut arutades leidsid välisministrid palju ühist ning kinnitasid, et oluline on jätkata ühise välis- ja julgeoleku poliitikaga nii Euroopa Liidus kui ka NATO-s. „Vaatamata sellele, et Soome pole NATO liige on neil täita oluline roll Läänemere piirkonna turvalisuse tagamisel,“ ütles välisminister Mikser. „Nii Eesti kui ka Soome näevad, et ühtne lähenemine ja poliitikate koordineerimine Venemaa suunal Euroopa Liidu liikmesriikide vahel peab jätkuma,“ lisas Mikser.

Brexiti kõnelustest rääkides leidsid välisministrid, et nii Eesti kui ka Soome jaoks on oluline säilitada lähedased koostöösuhted Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel.

Kohtumisel arutati ka Eesti kandideerimist ÜRO julgeolekunõukogu mittealaliseks liikmeks.

Foto: Raigo Pajula