Tallinna Sotsiaaldemokraadid avalikustasid ööelu strateegia

Kirill KlausTallinn

Tallinna sotsiaaldemokraadid avalikustasid ööelu strateegia, mille eesmärk on tagada kultuuri- ja meelelahutusvaldkonna kiire kasv pärast koroonakriisi möödumist.

Strateegias on olulisel kohal turvalisus, ettevõtluskeskkond, müraprobleemide lahendamine, heakord ja teenused nagu näiteks öine transport, öine lastehoid ja ööpäevaringne arstiabi kättesaadavus.

Strateegia näeb ette öölinnapea ametikoha loomise, et leida parimaid lahendusi ööeluga seotud väljakutsetele ja juhtida diskussiooni kõigi ööeluga seotud osapoolte vahel.

Tallinna sotsiaaldemokraatide öölinnapea kandidaadi Natalie Metsa sõnul puudutab öö kõiki linnakodanikke sama palju kui päev.

“Linnad, kus on ööpäev läbi kättesaadav vaheldusrikas kultuurielu, tasuta ühistransport, kvaliteetne lastehoid ja tervislik toit, on atraktiivsed nii kohalikele inimestele, kes peavad öösel töötama, turistidele kui ka neile välismaalastele, kes kaaluvad Tallinnasse ülikooli või tööle tulla. Mida rohkem turiste ja rahvusvahelist ettevõtlust suudab Tallinn ligi meelitada, seda paremini läheb meie linnal ka majanduslikult,” ütles Mets.

Natalie Metsa sõnul on ööelu strateegias olulisel kohal ka üldine heakord, mille edendamiseks panustatakse turvalisusele, kõigi ohutusele, õigusele öörahuks ning toetatakse ööelu korraldavaid ettevõtteid ja asutusi muuhulgas müra tõkestamisel.

“Samuti soovime tagada ööpäevaringselt kättesaadava arstiabi, piirata pürotehniliste toodete ja ilutulestikuvahendite kasutamist, rajada korraliku aasta- ja ööpäevaringselt avatud tasuta avalike WC-de võrgustiku,” lisas Mets.

Ööelu strateegia tutvustamiseks korraldavad Tallinna sotsiaaldemokraadid kuu aja jooksul alates 9. veebruarist igal teisipäeval ja neljapäeval kell 19 oma Facebooki lehel vestlusringe, kus pakutavate lahenduste üle arutlevad erakonna esindajad ja ööelu valdkonna eksperdid.

Täismahus ööelu strateegiaga saab tutvuda Tallinna Sotsiaaldemokraatide koduleheküljel:

Ööelu strateegia eestikeelne PDF
Ööelu strateegia venekeelne PDF
Ööelu strateegia ingliskeelne PDF