Tallinna sotsiaaldemokraadid korraldavad linnavolikogu ees korruptsioonivastase meeleavalduse

Kirill KlausTallinn

Neljapäeval, 30. septembril kell 08:30 korraldavad Tallinna sotsiaaldemokraadid linnavolikogu ees korruptsioonivastase meeleavalduse „Teeme ruumi ausatele inimestele!“.

Meeleavaldus eelneb Tallinna abilinnapea Eha Võrk umbusaldusavalduse hääletusele, mis toimub linnavolikogus kell 9:00. Eha Võrku kahtlustatakse valeütluste andmises seoses Keskerakonnale tehtud annetusega.

Sotsiaaldemokraatide Tallinna linnapeakandidaadi sõnul on püütud jätta muljet, et abilinnapeale tehtud etteheited ei ole seotud korruptsiooniga, kuid see ei vasta tõele.

“Kahtlustuse sisu on siiski see, et erakonna oluline poliitik, pealinna linnavalitsuse liige on andnud teadlikult valeütlusi erakonnale tehtud väga arvestatava annetusega seoses, mille tegijal võis olla huvi just nimelt linnavalitsuse otsuste mõjutamiseks, täpselt nagu Porto Franco juhtumi puhul. Täiendavalt soovivad sotsiaaldemokraadid juhtida tähelepanu, et ka sisuliselt on tööalaseid etteheiteid. Tuhanded inimesed ootavad linnalt eluaset, kuid uusi kortereid on viimastel aastatel ehitatud juurde kümneid – isegi mitte sadu,” ütles Kaljulaid.

Meeleavaldusel eksponeeritakse ka Keskerakonna korruptiivseid tegusid tutvustava näitust, kus on fotodena kujutatud Keskerakonna viimase aja korruptsiooniskandaalid alates Mailis Repsiga seostatavast haridusministeeriumi kohvimasinast ja Porto Franco kinnisvaraarendusest kuni Tallinna Sõle spordikeskuse juhi süüdi mõistmiseni viinudaltkäemaksuskandaalini.