Tallinna sotsiaaldemokraadid korraldavad reedel rattaretke läbi Tallinna kõige hullemate ratturilõksude

Kirill KlausTallinn

Reedesel tipptunnil kell 16 alustavad ratturid teekonda Vabaduse väljakult läbi Tallinna rattavaenulikemate tänavate ja ristmike, et juhtida tähelepanu turvalõksudele linnas.

Ratturid sõidavad Kristiine ristmikule, sealt Suur-Ameerika, Liivalaia ja Pronksi tänava kaudu Linnahalli juurde. Just sellele teekonnale jäävad kümned ohtlikud kohad, kus märgistatud rattateed lõppevad eikuskil või rattureid üllatavad kõrged äärekivid või keset teed paigutatud postid. Need 22 kohta on kaardistatud Tallinna linnavalitsuse enda algatatud ideekorje tulemusel, mis on maandunud sahtlipõhja koos Tallinna rattastrateegiaga.

Tallinna sotsiaaldemokraatide piirkonnajuht Raimond Kaljulaidi sõnul soovivad sotsiaaldemokraadid rattaretkega näidata, et telesaates Laser tomatieksperimendis näidatud nurk on vaid üks üliohtlikest lahendustest Tallinna liikluses: “Hoolimata ambitsioonist saada Euroopa Roheliseks pealinnaks ja kõlavatest loosungitest on reaalsus see, et linn on aastaid eelisarendanud autoliiklust. Tallinnas on rohkem parklaid kui parke, ratturid ja jalakäijad on linnaliikluses tahaplaanile jäetud. Tahame koos jalgratturitega, kes igapäevaselt linnas liiklevad, näidata ohtlikke kohti ja juhtida tähelepanu sellele, et Tallinn vajab tõelist pööret linnaliikluses.”

Kaljulaidi sõnul tahavad sotsiaaldemokraadid peale kohalikke valimisi panustada nelja aasta jooksul 100 miljonit eurot Tallinna linnaruumi arendamisse jalakakäijate ja ratturite sõbralikuks. Selleks ei välista Kaljulaid vajadust kehtestada Tallinnas teekasutustasu autodele ehk muuta autosõit tasuliseks. Täpsemalt saab Kaljulaidi mõtteid selle kohta, kuidas Tallinna liiklust jalakäijatele, ratturitele ja kõigile teistele ohutumaks ja mugavamaks muuta, lugeda tema blogipostitusest siin: http://raimondkaljulaid.ee/blogi/tallinnas-tuleb-parast-jargmisi-valimisi-100-miljoni-eurone-liikluspoore

Tallinna sotsiaaldemokraadid juhivad tähelapanu, et rattaretk toimub reedese tipptunni ajal ning loodavad, et sellega ei häirita liigselt pealinna liiklust.

“Samas, eks ka see, et rattaga sõitmine autoliiklust segada võib, näitab seda, et Tallinnas puudub ohutu ja mugav rattateede võrgustik, mis tagaks kõigi liikluses osalejate õiguste kaitse,” ütles Kaljulaid.

Rattaretkele 18. septembril kell 16-17 on oodatud kõik ratastel liiklejad, kellele turvaline rattasõit Tallinnas on oluline.

Korraldajad paluvad enda tulekust märku anda läbi Facebooki ürituse kutse, mille leiab siit: https://www.facebook.com/events/324672801975428