Tallinna sotsiaaldemokraadid lubavad kujundada Tallinnast liikuma kutsuva linna

Kirill KlausSport

Sotsiaaldemokraatide Tallinna juhatus kinnitas oma põhilised seisukohad spordis ja vaba aja tegevuses kohaliku omavalitsuse volikogu valimisteks. Sotsiaaldemokraadid lubavad kujundada Tallinnast liikuma kutsuva linna, tõsta Tallinna õpilaste huvitegevuse toetust ja laiendada oluliselt linnas sportimise võimalusi. 

Peamine eesmärk on spordivaldkonnas kõikidele tallinlastele liikumisvõimaluste pakkumine, kohalike spordiklubide toetamine ningrahvusvaheliste spordisündmuste korraldamine, et suurendada sporditurismi.

“Kaasaegne linnaruum tuleb teadlikult kujundada selliseks, et liikumine on meie kõigi igapäeva osa, sõltumata vanusest. Lisaks mitmekülgsetele sportimisvõimalustele peab laste koolipäev loomulikult ja läbi mõeldult sisaldama oluliselt rohkem liikumist, et vältida üha tõsisemaid probleeme noorte ülekaalulisusega.” selgitab liikuma kutsuva linna olulisust SDE esimees ning spordi teema eestkõneleja Indrek Saar.

Laste ja noorte mitmekülgne ajaveetmise võimalus ning füüsiline aktiivsus on oluline nii vaimse kui ka füüsilise tervise perspektiivist ja seega tuleb tagada piisav toetus, et igal õpilasel oleks võimalus osaleda talle meelepärases huvitegevuses. Lisaks loovad sotsiaaldemokraadid lastele ja noortele juurde võimalusi suvevaheaja aktiivselt ja arendavalt veetmiseks. Muuhulgas plaanitakse ehitada ekstreemspordi sisehall ja Eesti suurim rulapark. Samuti tehakse korda mänguväljakud ning ehitatakse uusi.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna linnapeakandidaadi Raimond Kaljulaidi sõnul peab Tallinna spordipoliitika keskmes olema võimalikult paljudele inimestele tervisliku liikumise võimaluste loomine.

“Kahetsusväärselt ei ole meie laste tervisenäitajad head. Linnastunud ja ühiskonnas ja autosid soosivad linnas liigutakse vähem. Lisaks heale linnaruumile, mis toetab jala käimist, ühistranspordi kasutamist ja jalgrattaga liiklemist, peame muidugi looma sportimisvõimalusi – alustades lastest ja täiskasvanud harrastajatest kuni olümpiatasemeni välja. Spordi rahastamine tuleb muidugi korda teha ja läbipaistvaks muuta. Pole normaalne, et spordiklubide toetamine käib läbi parteipoliitika. See süsteem vajab reformimist ja linnaeelarvest raha kõrvale panemine peab lõppema,” ütles Kaljulaid.

Tallinn vajab kaasaegset ja rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist sporditaristut ning seetõttu rajatakse Tallinnasse täismõõtmetes olümpiaujula, 1,5 kilomeetri pikkune jahutusega suusarada ning Pääsküla suletud prügimäele aastaringne mäesuusakeskus.

Tallinnas peavad olema head sportimise ja vabaaja veetmise võimalused kõikidele vanustele ning tasemetele.Inimeste füüsilise aktiivsuse tõstmiseks rajatakse Kadrioru Staadioni juurde linnaujula ning aastaringselt kasutatav uisuväljak. Taliujumise populaarsuse kasvu arvestades luuakse taliujumise harrastamiseks sobivad tingimused.

Lisaks rajatakse linna juurde uusi terviseradu, korrastatakse olemasolevad ning luuakse kaasaegne ülelinnalise spordiväljakute broneerimissüsteem.

Et Tallinn asub mere ääres ning siin on ilusad metsad, tuleb siinset loodust hoida ning samas ka linlastele ja külalistele tutvustada. Seame eesmärgiks, et kõik Tallinna avalikud rannad oleksid tulevikus sinilipu rannad, mis tähendab kõrget teenuste ja vee kvaliteeti ning koostöös RMK-ga rajame esimese linnasisese telkimisala, kus telkijatele on tagatud ka puhas joogivesi, pesemisvõimalus, ohutu lõkke tegemise koht ja muu telkimiseks vajalik.

Täismahus valimisprogramm avalikustatakse juunikuus.