Tallinna sotsiaaldemokraadid on kindlad praeguse koalitsiooni jätkamises

Kirill KlausTallinn

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juhatus arutas reede õhtul toimunud koosolekul olukorda Tallinna Linnavolikogus ning leidis, et meedias levinud kuulujuttudel võimaliku võimuvahetuse kohta ei ole mingit alust.

„Kuulujutud on üks asi, kuid Tallinna Linnavolikogus peab siiski silmas pidama matemaatikat 79 koha piires. Hetkel on Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide võimuliidul 44-kohaline enamus. Võrreldes 2021. aasta sügisega, millal koalitsioon moodustati, ei ole see vähenenud,“ ütles SDE Tallinna piirkonna esimees Raimond Kaljulaid.

Tema sõnul tuleb Keskerakonnast tõenäoliselt lahkujaid veelgi, kuid Keskerakonna opositsiooni jätmiseks peab ametisoleva linnapea umbusaldamise poolt hääletama 4-5 tänast Keskerakonna fraktsiooni liiget.

„See on teoreetiliselt muidugi võimalik, aga praktikas on seda väga keeruline ette kujutada,“ mainis Kaljulaid.

Kindlalt võib jätkuvalt välistada nö “kambaka” tegemise Keskerakonnale ehk siis kõigi teiste volikogus esindatud erakondade liidu Keskerakonna vastu.

„Selline võimuliit tooks pealinnas võimule äärmusparempoolse EKRE ja see pole meie piirkonna liikmetele väärtuspõhiselt vastuvõetav,“ rõhutas SDE Tallinna piirkonna esimees.