Tallinna sotsiaaldemokraadid: pealinnas tuleb koostöös riigiga lasteaedade kohatasu lõplikult kaotada

Kirill KlausTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraadid andsid linnavalitsusele ülesande teha Vabariigi Valitsusele ettepanek kaotada üleriigiliselt lasteaedade kohatasu ning kompenseerida omavalitsustele puudujääv tulu.

“Tallinn on teinud õige otsuse ja kriisi ajaks loobunud vanematelt kohatasu võtmisest. See on aga vaid pool sammu õiges suunas. Pealinnas on kohatasu 71,25 eurot kuus lapse kohta. Kui peres on kaks lasteaiaealist last, on summa 142,50 eurot kuus ja 1 710 eurot aastas. Süvenevas majanduskriisis on tegemist väga suure summaga, mida üha rohkematel lapsevanematel on raske maksta. Tallinnas on lasteaialapsi üle 22 000, mis tähendab, et see leevendaks väga paljude perede majanduslikku olukorda,” ütles pikaaegne lasteaiadirektor ja volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Annela Ojaste.

“Meie varasemad püüded lapsevanemad lasteaia tasust vabastada on seni volikogus poliitiliste mängude tulemusena maha hääletatud. Praegu on aeg, kus tuleb hoolida ja igal võimalusel kaaslinlasi aidata. Seepärast andsime linnavalitsusele ülesande teha valitsusele ettepanek kaotada lasteaedade kohatasu ning kompenseerida omavalitsustele puudujääv tulu. Nüüd on võimalus kõigi Tallinna poliitiliste jõududega seljad kokku panna ja asjad õigesse suunda liikuma lükata,” lisas sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Rainer Vakra.