Tallinna sotsiaaldemokraadid: Tallinna teenetemärgi saanud ajakirjanik Anton Aleksejev on üks Ukraina sõja kangelasi

digiTallinn

Tallinna Linnavolikogu otsustas eilsel istungil anda linna teenetemärgi 22 inimesele. Teenetemärgi sai ka ERRi ajakirjanik Anton Aleksejev, keda volikogu tunnustas ühiskonnaelu oluliste sündmuste ja uudiste tasakaalustatud ajakirjandusliku käsitlemise ja eestimaalastele vahendamise eest, viibides selleks eluga riskides kriisipiirkondades.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liikme Kirill Klausi sõnul on sõjatandril kaamera ja mikrofoniga töötavad ajakirjanikud samasugused kangelased nagu need, kes võitlevad agressoriga relv käes.

„Esitasime Tallinna teenetemärgi kandidaadiks Anton Aleksejevi, kes eluga riskides edastab juba mitu kuud Ukraina kõige ohtlikumatest sõjakoldedest eestimaalastele ja seega ka meie linna elanikele objektiivset ja tasakaalustatud informatsiooni Venemaa agressioonist, Venemaa sõjakuritegudest ning ukrainlaste muljetavaldavast vastupanust,“ ütles Klaus volikogus.

Klausi sõnul on Eesti ajakirjanike poolt Eesti elanike informeerimisel tehtav töö väga oluline.

„Vaatamata Venemaa propagandistlike telekanalite sulgemisele tarbivad paljud meie riigi elanikud jätkuvalt Venemaa propagandat. Seni kuni üks osa eestimaalasi elab professionaalse ajakirjanduse infoväljas ja teine osa vaenuliku propaganda infoväljas, oleme riigina ja rahvana lõhestunud ja seega haavatavad. Peame olema väga tänulikud julgetele ja professionaalsetele ajakirjanikele, kes teevad üliolulist tööd ühise infovälja nimel,“ rõhutas Klaus, kes on ühtlasi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna venekeelse ühenduse juht.