Tallinna sotsiaaldemokraadid toetavad abieluvõrdsust ning kutsuvad kõiki inimesi liituma algatusega muuta perekonnaseadust

Kirill KlausIgaüks loeb!

Tallinna sotsiaaldemokraadid peavad väga oluliseks kõigi inimeste võrdseid õigusi ja võimalusi. Ühegi ühiskonnagrupi diskrimineerimine ja halvustamine ei ole õigustatud. Kui ootame kõigilt Eesti inimestelt ühtmoodi panustamist Eesti riiki ja ühiskonda, pole kuidagi õigustatud keelata osadele inimestele teistega võrdseid õiguseid elada pereelu ning saada selleks riikliku tunnustuse ja osa peredele ette nähtud sotsiaalsetest garantiidest, seisab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna juhatuse avalduses.

Riiklikult sõlmitud abielu on võimalus kahel täiskasvanud inimesel tunnustada armastust teineteise vastu ning korraldada eelkõige varalisi ja õiguslikke küsimusi kahe inimese vahel.

Sotsiaaldemokraatidena seisame kõigi Eesti inimeste võrdse kohtlemise eest ning usume, et peame kõigis valdkondades püüdlema selle poole, et kedagi ei diskrimineeritaks.

Tunnustame kõiki neid pea kolmekümmet tuhandet inimest, kes juba on liitunud roheliste algatatud petitsiooniga perekonnaseaduse muutmiseks ning erakondi ja poliitikuid, kes on seda algatust toetanud.

Tänu nende inimeste panusele peab Riigikogu vähemalt oma komisjoni tasemel seda küsimust arutama. See on suur samm edasi võrdsema ja sõbralikuma Eesti suunas.

Tunnustame Noori Sotsiaaldemokraate, kes on abieluvõrdsuse küsimuses korraldanud Tartus ja Tallinnas positiivsed ja meeleolukad meeleavaldused. Samuti on tunnustust väärivad need paljud Lõuna-Eesti sotsiaaldemokraadid, kes heameeleavaldusi korraldada on aidanud.

Kui Eestis peaks tõesti toimuma abielu küsimusele keskenduv ning ühiskonda lõhestav referendum, siis kutsume kõiki oma liikmeid ja toetajaid sellel kindlasti osalema ja hääletama vähemusgruppide diskrimineerimise vastu.