Tallinna sotsiaaldemokraadid tutvustasid erakonna kandidaate linna juhtimise juures

Kirill KlausTallinn


Tallinna Volikogu esimehe kandidaat on endine tervise- ja töö- ning haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski. Jevgeni on Riigikogu XII, XIII ja XIV koosseisu liige, alates on ta 2011. aastast Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige 2015–2019 selle esimees. Ossinovskil on magistrikraadid filosoofia erialal Warwicki ülikoolist ja politoloogia erialal London School of Economics and Political Science’ist.

Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni esimehe kandidaat on SDE Tallinna Piirkonna juht ja Riigikogu liige Raimond Kaljulaid. Raimond on Riigikogu majanduskomisjoni ja Tallinna Linnavolikogu liige. Kaljulaid töötas aastatel 2016-2019 Põhja-Tallinna linnaosa vanemana, enne seda pikalt ettevõtjana turunduse- ja kommunikatsiooni valdkonnas. 2019. aastal valiti Kaljulaid Riigikogu liikmeks. Kaljulaid liitus sotsiaaldemokraatidega 2019. aasta lõpus ning valiti erakonna Tallinna piirkonna juhiks.

Tallinna ettevõtluse abilinnapea kandidaat on linnavolikogu uude koosseisu valitud Joosep Vimm. Joosepil on magistrikraad Stockholmi ülikoolist rahvusvahelise poliitilise ökonoomia erialal. Ta on töötanud sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonnas. Õpingute kõrvalt töötas ja omandas Vimm kogemusi ühe rahvusvahelise kaubandusalase start-upi peakontoris Stockholmis. Pärast Eestisse tagasi kolimist on ta töötanud tervise- ja tööminister Riina Sikkuti nõuniku ning Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni nõunikuna. Vimm on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liige aastast 2015 ja juhatuse liige 2018. aastast.

Kultuurivaldkonna abilinnapea kandidaat on Teater NO99 ja Telliskivi Loomelinnaku endine tegevjuht ning Eesti Kultuurkapitali ja Vene Teatri nõukogusse kuulunud Kaarel Oja. Kaareli senise tööelu on möödunud vaheldumisi kultuuri, poliitika, hariduse ja kommunikatsiooni valdkondades, millest viimases on tal ka kõrgharidus. Ta on juhtinud õppematerjalide kirjastust Maurus ja sotsiaaldemokraatide valimiskampaaniaid, kuulunud Teater NO99 nõukogusse ning löönud kaasa Arvamusfestivali, Vaba Lava ja Kalamaja Avatud Kooli käivitamises. Viimased kaks aastat on Kaarel töötanud nõustamisettevõtte Miltton strateegi ja turundussuuna juhina. Kaarel on kolme lapse isa.

Linnaplaneerimise abilinnapea kandidaat on linnaruumi teemade pikaaegne eestvedaja, endine Muinsuskaitseameti kommunikatsiooni- ning algatuse Elav Tänav Madle Lippus. Madle oli Tallinna ühe esimese 2007. aastal loodud asumiseltsi Uue Maailma Selts üks eestvedajatest ja ta on olnud ka MTÜ Linnalabor aktiivne liige.

Nõmme linnaosa vanema kandidaat on samas linnaosas elav ettevõtja ning aktiivne kaitseliitlane Lauri Paeveer. Lauri on seotud ettevõtlusega nii investori kui juhatuse liikme rollis ning on õla alla pannud muuhulgas ettevõtetele nagu Saunum, Mulieres, Navirec ja Monese. Lauri on nelja lapse isa.

Tallinna kultuuri abilinnapea ööelu nõuniku kandidaat on pikaajalise kultuurikorralduse kogemusega IDA raadio eestvedaja Natalie Mets. Natalie on üle kümne aasta osalenud erineva ulatuse ja iseloomuga projektides, tegutsedes valdkondades nagu kultuur, ööelu, tehnoloogia ja haridus. Ta on osalenud selliste sündmuste korraldusmeeskonnas nagu Tallinn Music Week, Sõru Saund, World Cleanup Day, ERKI moeshow ja Weekend Festival. Lisaks on ta õppinud ja töötanud New Yorgis, Berliinis, Helsingis, Reykjavikis ja Riias.

Täna, 18. novembril 2021 toimub Tallinna Linnavolikogu uue koosseisu avaistung, kus valitakse ametisse uus linnavolikogu esimees.