Tallinna sotsiaaldemokraatide Euroopa Parlamendi valimiste kandidaadid on selgunud

PiretValimised

Tallinna sotsiaaldemokraadid otsustasid eile õhtul esitada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Euroopa Parlamendi valimisnimekirja seitse nime. Pealinna kandidaatideks on Marina Kaljurand, Sven Mikser, Natalie Mets, Tanel Kiik, Kadri Kõusaar, Jevgeni Ossinovski ja Riina Sikkut.

Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna juhi Madle Lippuse sõnul sai Tallinna piirkonna kandidaatide nimekiri pikk ja mitmekesine. “Euroopa Parlamendi uuel koosseisul on arvukalt  väljakutseid, millest kõige olulisem on igakülgse ja jätkuva toetuse tagamine Ukrainale. Olukorras, kus majandus vindub ning rohepööre on vältimatu, on meie kohustus anda viimasele ka sotsiaalne mõõde. Rohepööre peab olema arusaadav ja õiglane, sest eesmärgiks on ju parem elukeskkond meie lastele,“ ütles Lippus.

Ta tunnustas ka tänaseid sotsiaaldemokraatidest saadikuid: „Marina Kaljurand ja Sven Mikser on Eesti huvide esindamisel Euroopas teinud vaieldamatult head tööd ning piirkonna toetus neile kandidaatidena on üksmeelne.“

Aasta alguses sotsiaaldemokraatidega liitunud  Tanel Kiik tänas Tallinna piirkonda usalduse eest. “Soovin anda oma panuse, et Sotsiaaldemokraatlik Erakond kujuneks Eesti juhtivaks vasaktsentristlikuks jõuks. Kui erakond nii otsustab, siis olen valmis kandideerima ka Euroopa Parlamendi valimistel. Kindlasti on Eesti huvides, et Euroopa Parlamendi ühes suurimas sotsiaaldemokraatide fraktsioonis oleks vähemalt kaks Eestist valitud saadikut,” lausus Kiik.

Tallinna sotsiaaldemokraadid seadsid üles ka kandidaadid ka erakonna juhtorganite valimisteks. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehena toetavad nad Lauri Läänemetsa. Aseesimeeste kandidaatideks esitati Tanel Kiik, Jevgeni Ossinovski, Lauri Paeveer ja Riina Sikkut ning juhatuse liikmete kandidaatideks  Marina Kaljurand, Sven Mikser, Maris Sild, Joosep Vimm, Karin Paulus, Anto Liivat ja Hanno Matto.

Sotsiaaldemokraadid peavad 16. märtsil Paides oma üldkogu, kus toimuvad ka erakonna sisevalimised.