Tallinna sotsiaaldemokraatide valimisnimekiri on kombinatsioon tuntud poliitikutest ja uutest inimestest

Kirill KlausTallinn

Täna Tallinna Reaalkoolis toimunud Tallinna Sotsiaaldemokraatide üldkoosolekul kinnitati kohalike valimiste nimekiri, mis koosneb erakonna tipppoliitikutest, armastatud ühiskonnategelastest ning kogukonnaaktivistidest.

Tallinna sotsiaaldemokraatide linnapeakandidaat Raimond Kaljulaidi sõnul keskendub erakond järgmise nelja aasta jooksul linnaruumi parandamisele nii et see oleks ohutu ja mugav kõigile liikujatele, sotsiaal- ja tervishoiu valdkonna arendamisele ning uute töökohtade loomisele läbi parema ettevõtluskeskkonna.

“Läheme nendele valimistel tugeva nimekirjaga ning meie eesmärk on loomulikult täita need lubadused, mida me inimestele anname. Sotsiaaldemokraadid toovad Tallinna volikokku olulisel määral kogemusi ja teadmisi väga erinevatest eluvaldkondadest,” ütles Kaljulaid.

Tallinna sotsiaaldemokraatide esinumbrid :

Haaberstis riigikogu keskkonna komisjoni liige, endine tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, Koigi kooli ja lasteaia direktor ja Tallinna linnavolikogu liige Annela Ojaste, turundusspetsialist ja mahekaerajoogi ettevõtja Jane Kaljulaid.

Kesklinnas riigikogu rahanduskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige, endine tervise- ja tööminister Riina Sikkut, ajakirjanik ja luuletaja Karl-Martin Sinijärv, Südameke lasteaia direktor Margit Hiiet.

Kristiines kirjanik, ajakirjanik ja filmirežissöör Kadri Kõusaar, Euroopa Parlamendi liikme nõunik Silver Meikar ja Kristiine linnaosakogu esimees Maris Sild.

Lasnamäel näitleja Andrus Vaarik, ajakirjanik ja reklaamitegija Anne Vetik ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Venekeelse ühenduse president Kirill Klaus.

Mustamäel Euroopa Parlamendi liige Sven Mikser, Tallinna linnavolikogu liige, Ülemiste City ärilinnaku juht Kadi Pärnits, Tallinna Tehnikaülikooli Ärikorralduse instituudi direktori asetäitja Merli Reidolf ja juhtimisõppejõud Estonia Business Schoolis ja Tallinna Linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni juht Anto Liivat.

Nõmmel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees, väliskomisjoni liige, endine kultuuriminister Indrek Saar, Tallinna linnavolikogu liige, Tallinna Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Külli Urb ja kirjanik ja dokumentaalfilmide režissöör Olev Remsu.

Pirital ajakirjanik ja ajakirjandusõppejõud, endine riigikogu liige Barbi-Jenny Pilvre-Storgard, Autismikooli koolitaja ja nõustaja Jelena Petriläinen ja Eesti Jazzliidu juht, pianist ja helilooja Kirke Karja.

Põhja-Tallinnas riigikogu majanduskomisjoni liige, endine Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaid, kultuurikorraldaja, IDA raadio eestvedaja ja öölinnapeakandidat Natalie Mets ja riigikogu riigikaitsekomisjoni liige ja õpetaja Jaak Juske.

Kokku kandideerib Tallinnas sotsiaaldemokraatide nimekirjas 119 inimest, kellest 73 on naised ja 46 mehed. Kõige vanem kandidaat on 81 aastane ning kõige noorem 18 aastane.