Tallinna sotsid nõudsid piketiga lasteaiaõpetajatele õiglasemat palka

Ann VaidaLapsed ja pered, Tallinn

Tallinna sotsiaaldemokraadid kogunesid täna ennelõunal linnavalitsuse ette, et nõuda õiglasemat palka lasteaiaõpetajatele ja kõigi lasteaedade korda tegemist. Meeleavaldusel osalenute sõnul näeb tuleva aasta linnaeelarve ette liialt väikeseid vahendeid lasteaedadele.

“Tallinna linnavalitsus on esitanud volikogule 2019. aasta eelarve eelnõu, millest vaid 12 miljonit eurot on lasteaedade renoveerimiseks. Samal ajal kulutab linn lojaalsustasudeks ja propagandale üle 15 miljoni euro. Nõuame lasteaedade prioritiseerimist ja hoonete korda tegemist,” ütles linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht Maris Sild.

“Kui muidu oskab keskerakond ühe käega teisele käele kõike head ja paremat jagada, siis lasteaiaõpetajate palkade puhul jäetakse riigi pakutav toetus kasutamata. Sotsiaaldemokraadid nõuavad, et ka lasteaiaõpetajate palgad tõuseksid 1. jaanuarist ning et neile tagataks õiglane ja väärikas palk,” lisas Sild.

Sotsiaaldemokraadid esitavad lasteaedasid ja õpetajate palkasid puudutavad muudatusettepanekud ka tuleva aasta linnaeelarve projekti.