Tallinnasse rajatakse Sergei Dovlatovi mälestusmärk

Ann VaidaTallinn

Eilsel Tallinna Linnavolikogu istungil võeti vastu sotsiaaldemokraatide algatatud eelnõu, millega moodustatakse komisjon kirjanik Sergei Dovlatovile mälestusmärgi rajamiseks. Idee algatajateks olid kirjanik Andrei Hvostov ja teised literaadid.

„Täna saab kindlalt öelda, et Tallinnasse rajatakse Dovlatovi mälestusmärk. Andrei Hvostov ütles hiljuti, et kirjanikuna oli ja on Dovlatovil ühendav jõud. Meil on hea meel, et sel korral ühendas Dovlatov ka Tallinna opositsiooni ja koalitsiooni, sest ühiselt võeti suunaks mälestusmärgi rajamisele roheline tuli anda,“ ütles linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Anto Liivat.

Komisjoni moodustamine mälestusmärgi püstitamiseks anti Tallinna linnavalitsusele ülesandeks 5. oktoobril toimunud linnavolikogu istungil. Komisjoni ülesanne on leida Dovlatovi mälestusmärgile kõige sobivam asukoht ja lahendus idee teostamiseks.

“Oma elu viimastel aastatel Ameerika elades, kui Dovlatov hakkas seal tuntust koguma, siis ta ütles selle peale natuke nukralt: “See kõik tuli mulle natuke liiga hilja.” Kas ta ütleks sama Tallinna linna tunnustuse kohta – liiga hilja? Ma ei usu. Eestlaslikult pikk mõtlemine, aga kui on otsustatud, siis tehakse asi ära. Dovlatov tundis siinset rahvast. Ta vaatab meid praegu suunurk ülespoole,” ütles Andrei Hvostov.

3. septembril ehk Dovlatovi sünniaastapäeval tegi Andrei Hvostov koos teiste Eesti literaatide Karl-Martin Sinijärve, Maimu Bergi ja Kadri Kõusaarega Tallinna linnavolikogule ettepaneku püstitada Dovlatovile pealinnas asuv mälestusmärk. Kirjanike meelest võiks Dovlatovi mälestusmärk saada kahe kultuuri tihedate sidemete sümboliks.