Tammist: Paldiski on hea näide uue energiaga ellu ärkamisest

Ann VaidaEnergeetika, Ettevõtlus, Harjumaa

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist on täna visiidil Paldiskis, et tutvuda sealse ettevõtlustegevusega. Minister külastab AS Alexela Terminali ja kohtub Team Paldiskiga, Paldiski Ettevõtjate Liiduga, ning kohaliku omavalitsuse esindajatega.

„Paldiski on väga hea näide, kuidas riigi toel ja kohalike ettevõtjate initsiatiivil ärkab ääremaastuv piirkond uue energiaga ellu. Tuleb tunnustada Paldiski linna ja Paldiskis tegutsevate ettevõtjate julgust ja ambitsioonikust, olgu siis Tesla gigatehase või serveriparkide Eestisse meelitamisel, Põhja ja Balti regiooni tähtsusega energiasalvesti või energiainfrastruktuuri rajamisel ning sadamate arendamisel. Paldiskil ja selle lähiümbrusel on väga suur potentsiaal ettevõtluse arendamisel ning koos pingutamegi, et see võimalus ka realiseeruks,“ märkis ettevõtlusminister Tammist.

Paldiski oli aastakümneid suletud linn, kuid nüüd on see Harjumaa üks strateegilisemaid piirkondi vägagi avatud, nii transpordiühenduste kui ettevõtlusvabaduse poolest. See on sadamalinn, kus ettevõtete keskmine lisandväärtus töötaja kohta on ca kaks korda suurem kui mujal Eestis. Paldiskis on suurt rõhku pööratud välisinvesteeringutele soodsa pinnase loomiseks – EAS ja Paldiski Ettevõtjate Liit on Harjumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse projekti „Paldiski Investorteeninduse programmi“ toetanud 90 000 euroga. 2017. ja 2018. aastal on tehtud uuringuid ja analüüse ning praegu ongi aktiivne investorite otsing käimas – seda nii skandinaavia ettevõtete seas, aga huvi on ka üles näidanud mõned Eesti ettevõtjad. Programmile on seatud eesmärgiks edastada investoritele vähemalt 15 suunatud väärtuspakkumist ja tuua aastaks 2020 Paldiskisse vähemalt kolm äriinvesteeringut.