Tanel Talve on Harjumaa Aasta sädeinimese tiitli nominent ning aitab valida Harjumaa Aasta parimat küla

Ann VaidaEesti

Riigikogu liige, saatejuht, ettevõtja ja maaelu arendaja Tanel Talve (SDE) on esitatud sädeinimese nominendiks konkursil “Harjumaa Aasta tegija”. Kohaliku elu edendamise eest on tunnustusele nomineeritud Talve veetav MTÜ Voose Külaselts, mis on aastaid panustanud külaelu arendamisse.

Aasta sädeinimeseks on statuudi järgi inimene, kelle tegevus on kogukonda ühendav ja kellel on kogukonna toimimises kanda oluline roll. “Ainuüksi konkursile nomineerimine on minu jaoks juba väga suur tunnustus! On suur heameel teada, et meie inimesed hindavad minu tööd kohaliku elu edendamisel.” üles Talve. Sädeinimese kandidaate esitati tänavu konkursile kokku 27.

Nominendina võimeka kodanikuühenduse kategoorias on konkursile esitatud ka MTÜ Voose Külaselts, mille juhatuse liige Talve on. Voose Külaselts on võtnud südameasjaks inimeste ettevõtlikkuse suurendamise ja koostöö arendamise, seda nii läbi ühistegevuste kui ka erinevate projektide. Võimeka kodanikuühenduse kategoorias tehakse tänavu valik 10 kodanikuühenduse hulgast.

Tanel Talve osaleb “Harjumaa Aasta tegija” konkursil ka žüriiliikmena aidates välja valida Harjumaa Aasta küla. Aasta küla valimise algatas Kodukant Harjumaa aastal 2005 ning see tunnustus antakse välja Harjumaa külale või külade piirkonnale, alevikule või alevile, kes on seisnud kogukonna positiivse arengu eest, korraldanud ühistegevusi ning tegutseb heas koostöösbkohaliku omavalitsusega.

“Harjumaa Aasta tegija” tunnustused antakse kätte Ühisnädala raames 29. novembril 2018 Kose Kultuurikeskuses.