Tartu- ja Jõgevamaa regionaalse tööhõive ja tööpoliitika arutelu „15 000 uut tasuvat töökohta üle Eesti“

digiRegionaalpoliitika

Kolmapäeval, 28. aprillil toimub Tartu- ja Jõgevamaa regionaalse tööhõive ja tööpoliitika arutelu „15 000 uut tasuvat töökohta üle Eesti“, mida veavad Riigikogu liikmed ja sotsiaaldemokraadid Lauri Läänemets ja Eduard Odinets.

Möödunud nädalal alguse saanud arutelusarjaga on kavas katta kõik Eesti maakonnad. Praeguseks on arutelud toimunud Saare- ja Hiiumaa ning Lääne- ja Pärnumaa. Üritused toimuvad Facebooki otseülekandena ja osalema on oodatud kõik, keda huvitab töö- ja regionaalpoliitika ning Eesti piirkondlikud eripärad ja vajadused seoses tööjõuturuga.

Riigikogu liige Lauri Läänemets: „Meie soov on küsida kohalike inimeste, spetsialistide, tööandjate ja töötajate käest, mida oleks nende hinnangul ennekõike vaja, et tööpuudus kodukandis väheneks. Sotsiaaldemokraatide ettepanek on igale vallale ja linnale väljaspool “kuldset ringi” eraldada 5 miljonit, kokku 350 miljonit eurot Euroopa Liidu raha, mis oleks läbimõeldult suunatud Tallinnast ja selle lähiümbruse valdadest väljapoole. Elu ja töökohti peab jaguma ka mujale kui vaid pealinna.“

Eduard Odinets, Riigikogu liige, lisab: „Leiame, et on hästi oluline minna kohalike inimeste juurde, neid kaasata, kuulata nende mõtteid ja ettepanekuid, kuidas elu Eestis paremaks saaks muuta. Inimesed igas Eestimaa nurgas vajavad tööd ja leiba ning poliitikutena peame hea seisma selle eest, et meie inimesed saaksid töötada soovitud erialasel tööl tasuva palga eest – tahame luua keskkonna, kus nii tööandja kui ka töötaja saaks end teostada ilma pendelrände või kolimiseta. Kutsume kõiki kuulama ja kaasa rääkima oma kodukandi aruteludel“.

Tartumaa ja Jõgevamaa tööelu arutelu algab kolmapäeva õhtul kell 16:00 Facebooki otseülekandena ning on hiljem ka järelvaadatav.