Tartu linnavolikogu sotside fraktsiooni esimeheks valiti Gea Kangilaski

Kertu ValgeTartu

Tartu linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon  valis uueks esimeheks Gea Kangilaski. Aseesimeheks kinnitati Lemmit Kaplinski.

Vastavalitud fraktsiooni esimees Gea Kangilaski kommenteeris eesootavat tööd: „Kanname Tartus suurima opositsioonijõu raskust ja lähtuvalt sellest sean peamiseks eesmärgiks linnavalitsuse töö kontrollimise, eraldi ja erilise fookusega korruptsiooni ennetamisel, aga samuti tahan seista hea selle eest, et Tartu püüdleks jätkuvalt avatud ja osalemist soodustava linnajuhtimise poole nii planeeringute, avalike arhitektuurikonkursside kui volikogu töö korraldamisel. Algamas on nii linna üldplaneeringu kui arengukava täiendamine, linn võtnud endale mitmete oluliste piirkondade ja sildade arendamise kohustuse (Sadama kvartal, keskkatlamaja ümbrus, Marja sild, ühendused Märja ja Vorbusega), kõik need peaksid saama ellu viidud nii, et oma sõna saavad kaasa öelda kõik kodanikud ja asumiseltsid, sh ka endise Tähtvere valla elanikud.“

SDE Tartu piirkonna esimehe Heljo Pikhofi sõnul on sotside eesmärgiks Tartu linnavolikogus olla jõuline opositsiooniliider, kelle eestvedamisel juhitakse tähelepanu olulistele küsimustele linnas: “Me ei pea mitte ainult tõstatama probleeme vaid välja pakkuma ka lahendusi ning seisma nende elluviimise eest.”

Sotsiaaldemokraatide Tartu linnavolikogu fraktsiooni kuulub 8 liiget.  Viimastel kohalikel valimistel said sotsid 6447 häält ning seega teise koha.

Senine fraktsiooni esimees Jarno Laur valiti möödunud aasta detsembri algul Tartu vallavanemaks ning on seetõttu otsustanud fraktsiooni esimehe kohast loobuda.

Fraktsiooni esimehe ja aseesimehe kinnitab volikogu tuleval neljapäeval.