Tartu sotsiaaldemokraadid avalikustavad oma valimisprogrammi ning kinnitavad valimisnimekirja

Ann VaidaTartu linn

Tartu kesklinn

Tartu sotsiaaldemokraadid peavad pühapäeval Ahhaa keskuses valimiseelset üldkoosolekut, kus Euroopa Parlamendi saadik professor Marju Lauristin ja Tartu abilinnapea Jarno Laur tutvustavad Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peamisi programmilisi sihte Tartu linnas.

Sotsiaaldemokraatide Tartu juht Heljo Pikhof usub, et koostatud programm näitab üles hoolivust iga Tartu elaniku suhtes: „On oluline, et kõik tartlased tunneksid end kogukonna liikmena – olgu inimene siis oma elutee alguses v jõudnud elukaare teise poolde. Pean oluliseks, et Tartu hooliks ja selle eest tahan ka volikokku valituks osutudes seista.“

Pikhofi sõnul on lastele suunatud toetused olnud sotside valitsusse kuulumise ajal mitme koalitsiooni läbirääkimiste nurgakiviks ning ka Tartus on vaja lastele suuremat tähelepanu pöörata ja anda lastele võimalus osaleda  ühes huviringis osalustasuta.

Samuti saavad üldkoosolekul lõplikult paika sotsiaaldemokraatide kandidaadid kohalike omavalitsuste valimistel. Sotsiaaldemokraadid lähevad Tartus valimistele vastu tuumaka programmi ja täisjõududega. Volikokku kandideerib ka Marju Lauristin, kes on lubanud valimisedu korral Euroopa Parlamendist lahkuda ja pühenduda kohalikule poliitikale.

Üldkogu algab Ahhaa keskuses kell 12. Kell 14 algab sealsamas pressikonverents, kus Marju Lauristin ja Jarno Laur vastavad ajakirjanike küsimustele.