Tartu sotsiaaldemokraadid: koolilapsi tuleb toetada 50 euroga

Kertu ValgeTartu

Tartu sotsiaaldemokraadid peavad hädavajalikuks, et Tartu linn toetaks enne õppeaasta algust kooliskäivaid lapsi stardirahaga.

„Kõigile Tartu õpilastele tuleb maksta 50 euro suurust kooli alguse stardiraha. Tegu on summaga, mis lastega peresid ka reaalselt aitab,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu linnapeakandidaat Heljo Pikhof.

„Kooli mineva lapse vajadused on väga suured – lisaks koolikotile ja õppevahenditele tuleb suve jooksul sirgunud lastele muretseda ka uusi riideid ja jalanõusid. Seetõttu vajavad pered just augustis lisatuge. Rahanappus ei tohi ühegi lapse koolirõõmu tumestada,“ selgitas Pikhof.

 Sotsiaaldemokraatide ettepanek on tema sõnul täiesti teostatav ja Tartu linnale ka jõukohane, kuid selleks peab olema poliitilist tahet.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni kuuluva Pikhofi kinnitusel tuleb kindlasti taastada ka riiklik ranitsatoetus, mille kulud kaetakse riigieelarvest. “Tegu oleks ülimalt olulise sammuga olukorras, kus ligi viiendik Eesti peredest elab peost suhu,“ lausus Pikhof.

Täiendav info:

Heljo Pikhof
5119637