Tartu sotsiaaldemokraatide uus esimees on Kadri Leetmaa

digiTartu

Tartu sotsiaaldemokraadid valisid eile Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu piirkonna uueks esimeheks linnavolikogu liikme ja Tartu Ülikooli inimgeograafia kaasprofessori  Kadri Leetmaa, kes võtab teatepulga üle 12 aastat piirkonda juhtinud riigikogu saadikult Heljo Pikhofilt.

Üldkoosolek valis piirkonna aseesimeesteks Heljo Pikhofi, Tartu abilinnapea Lemmit Kaplinski ja endise abilinnapea Asko Tamme.

„Sotsiaaldemokraadid on viimastel aastatel kehtestanud end Tartu poliitikas väga olulistes valdkondades. Näiteks oleme seisnud linnaruumi loomise, lasteaiatasu külmutamise ja õpetajate palga eest.  Praegu teeme tööd ühtse eestikeelse hariduse nimel. Tartu sotsiaaldemokraatide missiooniks peab olema Tartule oluliste teemade, milleks on kõrgharidus ja teadlaste palgakindlus ning inimesest lähtuv energiakriisi ja tervisekriisi lahendamine, selgeks rääkimine kogu riigis. Nii Tartu kui laiemalt Lõuna-Eesti kogemused  ja teadmised tuleb panna sotsiaaldemokraatia teenistusse,“ ütles Kadri Leetma, kes on kolmel korral valitud Tartu volikogusse.

Esimehe valimistel kogus Leetma 36 ja tema vastaskandidaat Asko Tamme 23 häält. Piirkonna endine esimees Heljo Pikhof ei kandideerinud.