Tartu sotside linnapeakandidaat on Heljo Pikhof

Kertu ValgeTartu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tartu piirkonna üldkogu valis täna ülikoolilinna linnapeakandidaadiks ja kohalike valimiste esinumbriks Heljo Pikhofi.

Riigikogu liige Heljo Pikhof edestas sisevalimistel teist kandidaati, Tartu linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimeest Tõnu Intsu.

„Sotsiaaldemokraatidel on Tartus kõrged sihid, me läheme oma esindatust volikogus vähemalt kahekordistama. Me ei karda esitada väljakutset Tartus väga pikalt võimul olnud Reformierakonnale. Ühe erakonna liigne domineerimine on toonud kaasa teatava stagnatsiooni,“ ütles Pikhof. „Sotsiaaldemokraadid muudavad linnajuhtimise avatumaks ja enim kaasavamaks. Tartu vajab muutusi, kindlasti ka suuremat sidusust ja hoolivust. Samuti peavad paranema linna ja ülikooli suhted.“

Uute lasteaiakohtade ja avalike spordiplatside rajamise ning töötute abistamise programmi ellukutsumise kõrval nõuavad lahendamist erinevad Tartu liikluse ja logistikaga seotud probleemid, kinnitas Pikhof. „Paraku on senine linnavõim jätnud vaeslapse rolli Annelinna, kus elab pea kolmandik tartlasi. Võtame eritähelepanu alla Annelinna ja tema elukeskkonna uuendamise,“ lisas Pikhof.

http://uudised.err.ee/index.php?06278982