Tartus allkirjastati täna koalitsioonileping

Kertu ValgeTartu

Eesti Reformierakond, Eesti Keskerakond ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond allkirjastasid täna kell 14 Tartu raekojas koalitsioonilepingu.

“Täna allkirjastatud koalitsioonileping loob eelduse pikaajaliseks stabiilseks koostööks järgmiseks neljaks aastaks. Usun, et meie ühiselt loodud visioon Tartust kui parima elukeskkonnaga linnast teenib kõigi tartlaste huve, sest arvestatud on ka teiste linnavolikogusse valitud erakondade ja valimisliitude programmidega,” ütles Reformierakonna Tartu piirkonna juht Urmas Kruuse.

Sotsiaaldemokraatide Tartu piirkonna juht Heljo Pikhof ütles, et värske koalitsioonileping näeb ette mitmeid sisulisi muudatusi linnavolikogu ja tema komisjonide töös. „Sotsiaaldemokraadid seisavad selle eest, et linnajuhtimine muutuks avatumaks ja kaasavamaks. Meil on hea meel, et koalitsioonipartnerid nõustusid meie ettepanekutega, mis toetavad senisest enam lastega peresid ja et koalitsioonileppesse jõudis 50-eurone stardiraha kooliteed alustavatele lastele.“

„Koalitsioonilepe ühendab harmooniliselt erinevate osapoolte püüdlusi ja oleme orienteeritud konstruktiivsele koostööle nii koalitsiooni raames kui ka kõigi teiste osapooltega. Tingimused konstruktiivseks koostööks on väga head, sest kõik püüdlevad ju ühise eesmärgi – Tartu hüvangu heaks,“ ütles Keskerakonna Tartu piirkonna juht Aadu Must.