Tegevust alustas sotsiaaldemokraatide usuline ühendus Usutiib

digiErakond

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kiitis sel nädalal heaks usulise ühenduse Usutiib asutamise. Erakonna juures tegutsevat usuühendust veab neljaliikmeline juhatus, kuhu kuuluvad Tartu linnavolikogu liige ja Hugo Treffneri gümnaasiumi õpetaja Toomas Jürgenstein, Keila linnavolikogu liige ja kultuuritöötaja Anneli Pärlin ning riigikogu saadikud Helmen Kütt ja Jaak Juske.

„Usutiiva asutamine on igati loogiline samm, kuna sotsiaaldemokraatlikud väärtused on sarnased kristlike väärtustega. Meie eesmärgiks on toetada ühiskonnas nii avatud religioossuse levikut kui usuteemaliste diskussioonide pidamist. Soovime pakkuda usklikele võimalust poliitikas kaasa rääkida ning oleme valmis aitama Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda usuliste küsimuste puhul selgituste ja ekspertiisiga,“ ütles Anneli Pärlin. Toetajaliikmetena on Usutiiba teretulnud ka need inimesed, kes erakonda ei kuulu, lisas Pärlin.

Toomas Jürgenstein juhtis tähelepanu ühenduse nimele Usutiib. „Tiivad on maistel ja taevastel olenditel, lindudel ja inglitel. Eks ka meie püüame maiseid asju taevaste ja taevaseid asju maiste oskustega toetada,“ sõnas Jürgenstein.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar soovis erakonna uuele sõsarorganisatsioonile edu. „Nagu inimesed püüavad usu kaudu harmoonilisemaks saada, nii on ka sotsiaaldemokraatia üks eesmärke ühiskonnas tasakaalu leidmine. Meie maailmavaatele omaselt on Usutiib avatud erinevate religioonide esindajatele, mitte ainult kristlastele,“ sõnas Saar.