Tiit Maran liitus Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga

PiretErakond

Tallinna Loomaaia endine direktor, sotsiaaldemokraatide valimisnimekirjas parlamenti kandideerinud riigikogu liige Tiit Maran liitus Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga.

Tiit Maran ütles, et talle on elurikkusega seotud probleemidega tegeledes saanud aina selgemaks, et vaid teaduslikest uuringutest ja sõnavõttudest ei piisa. „Elurikkuse kadumine ja süvenev keskkonnakriis tuleb tuua otsustavalt poliitiliste arutelude päevakordadesse, see oli ka põhjus, miks ma Riigikokku kandideerisin ning üldiselt põhjus poliitikasse tulemiseks,“ rääkis ta.

Tiit Maran on kogu elu tegelenud elurikkusega seotud probleemidega, esmalt üleilmselt ohustatud ja Eestis väljasurnud Euroopa naaritsa saarelise populatsiooni loomisega Hiiumaal. „Viimasel aastakümnel on mind järjest süvenevalt huvitanud, miks toob inimliik jätkusuutliku eksistentsi asemel kaasa ümbritseva elurikkuse hävimise ohustades sellega iseenda püsimist,“ lisas ta.

Erakonna esimees Lauri Läänemets avaldas heameelt selle üle, et sotsiaaldemokraatide read on saanud täienduse põhjaliku ja keskkonnateemadele pühendunud inimese näol. „Keskkonna ja elurikkusega seotud küsimused on üliolulised ning tulevikku vaadates teame, et rohepööre ja elurikkuse hoidmine mängib meie eludes aina rohkem ja suuremat rolli. On väga tervitatav, et Eesti poliitikasse lisandub asjatundjaid, kes saavad sellesse oma teadmiste ja mõtetega panustada,” ütles ta.

Tiit Maran on Riigikogu liige ning ta kuulub sotsiaaldemokraatide Riigikogu fraktsiooni. Ta on ka Riigikogu keskkonnakomisjoni liige. Tal on doktorikraad ja ta on avaldanud ligi poolsada teadusartiklit. Ta on lugenud ülikoolis loenguid, sh aastaid Looduskaitsebioloogia kursust Tallinna Ülikoolis.