Toomas Jürgenstein: erakoolid on ja jäävad Eesti haridussüsteemi osaks

Ann VaidaHaridus

Sotsiaaldemokraat Toomas Jürgenstein avaldas täna riigikogu kõnetoolist  heameelt selle üle, et lõpuks ometi sündis kompromiss erakoolide rahastamise osas, mis ühtlasi teenib haridusliku mitmekesisuse säilimist.

„Erakoolid on Eesti haridusmaastiku osa ning lahendades erakoolide probleeme lahendame ka meie hariduse probleeme,“ ütles Jürgenstein täna parlamendi heakskiidu saanud seaduse kohta, mis võimaldab erakoolidel taotleda riigieelarvest tegevustoetust. Õpetajast poliitiku sõnul toetab seadus igati kohalike omavalitsuste ja erakoolide koostööd, mis juba toimib hästi Tartus, kus linn hoidis tänu sellele kokku ühe koolimaja ehitamise.

„See seadus nõuab usku ka erakoolide ja munitsipaal- ning riigikoolide koostöösse. Vastastikuse õppimise eelduseks on hariduslik mitmekesisus. Näiteks kogukonnakesksust ja ainekesksusest loobumist on meie koolid õppinud erakoolidelt,“ rääkis Jürgenstein.

„Tegu on kompromissiga, mis püüab hoida tasakaalu haridusliku mitmekesisuse, võrdsete võimaluste ja haridusteenuse paindlikkuse vahel ning samuti  soodustab koostööd erinevate koolitüüpide vahel,“ lisas Jürgenstein.