Toomas Jürgenstein: Rünnakud noorte, noorsootöötajate ja vähemuste vastu on heade mõtete linnas määratud nurjumisele

Kirill KlausIgaüks loeb!

Toomas Jürgenstein

Õpetaja ja Tartu volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Toomas Jürgenstein avaldas lootust, et tänaseks Tartusse planeeritud meeleavaldus noortele korraldatava LGBT-teemalise arutelu vastu jääb tsiviliseerituks ja väljapeetuks.

„EKRE on viimase kuu jooksul korduvalt püüdnud hirmutada LGBT-kogukonda ja inimesi, kes on seotud noortele tutvustavate ürituste korraldamisega. Iseäranis kahetsusväärne on, et kiusamise ohvriteks on langenud noored inimesed. Selles olukorras tahaks küll meenutada kõikides kultuurides olulist kuldreeglit, ära tee seda, mida sa ei taha, et teised sinule teeksid,” sõnas Jürgenstein.

Jürgensteini sõnul on sotsiaaldemokraadid kindlalt solidaarsed tänase noortevaldkonna organisatsioonide pöördumisega, kus tuntakse muret inimlike ja hoolivate väärtuste kadumise pärast ühiskonnas.

„Sotsiaaldemokraatidele on olulised kõik inimesed, kuid eriliselt on meie hoole all need, kellele on kerge haiget teha. Samas on omamoodi paradoksaalne tõsiasi, et me tegeleme ka kiusajatega, püüdes viia neid arusaamale, et vägivald, ei verbaalne ega füüsiline, pole kunagi lahendus,“ kinnitas Jürgenstein.