Usutiib kutsub inimesi suurel reedel digipaastu pidama

digiUsutiib

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna sõsarorganisatsioon Usutiib kutsub Eestimaa inimesi pidama suurel reedel 24-tunnist digipaastu – hoiduma võimaluse korral arvutitest, telefonidest ja sotsiaalmeediast.

„Paljudel kristlastel on praegu paastuaeg, mis on usulise süvenemise ja igavestele teemadele keskendumise aeg. Tänapäeval ei tähenda paastumine ainult söögi ja joogi piiramist. See on vabatahtlik loobumine ka tegevustest, mis taotlevad meelelist naudingut  ja segavad vaimset keskendumist. Enamik kirikuid tähistab tänavu suurt reedet 2. aprillil, õigeusklikud 30. aprillil. Kutsume inimesi sel päeval digipaastule. Oleme koos oma pere ja lähedastega, jalutame looduses, elustame mõne unustatud lemmiktegevuse, kasutame digivahendeid ainult jumalateenistusel osalemiseks. Mõtleme neile, kes on koroona tõttu kannatanud ning täname neid, kes töötavad eesliinil,“ tutvustas Tartu volikogu liige ja religiooniõpetaja Toomas Jürgenstein Usutiiva üleskutset.

Koroonaviirusest räsitud ajal näeb Usutiib vajadust erinevaid maailmavaateid ja religioone ühendava tegevuse järele, mis on ligimestele toeks, lisas Jürgenstein.

Pisut erineval kujul on paastumine tuntud enamikes religioonides: budistidel on paastumine sage praktika, moslemitel on vaimseks keskendumiseks ramadanikuu, judaistid alustavad paastumist Yom Kippuri eelõhtul.