Vahur Koorits liitus Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga

digiErakond

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kinnitas eile õhtul endise ajakirjaniku Vahur Kooritsa erakonna liikmeks. Kooritsa sõnul tõi teda sotsiaaldemokraatide sekka Sotsiaaldemokraatliku Erakonna pühendumine inimeste põhivabaduste ja demokraatia kaitsele.

„Oma kõige suuremaks ülesandeks poliitikas pean õpetajate palkade tõstmist. Õpetajate palka tuleks tõsta korraga vähemalt 20 protsenti ja siis järgnevatel aastatel keskmise palgatõusu ulatuses. Sel juhul on palju rohkem lootust, et meie lapsi õpetavad ka tulevikus oma tööle  pühendunud ja eriala õppinud õpetajad. Kui me õpetajate  palka ei tõsta, võime peatselt näha tulevikku, kus osa kooli lõpetavaid noori ei oska arvutada saja piires ega suuda ilma vigadeta kirjutada isegi oma nime,“ lausus Koorits.

Samuti peab ta oluliseks kõigi palgatöötajate väärikuse ja huvide kaitsmist. „Kõik ausat tööd tegevad inimesed, olgu nad poemüüjad või järelevalvet tegevad riigiametnikud, on lugupidamist väärt. Just palgatöötajate huvide kaitse peab olema Sotsiaaldemokraatliku Erakonna tegevuse fookuses,“ ütles Koorits.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets avaldas heameelt Kooritsa otsuse üle liituda sotsiaaldemokraatidega. „Oleme laia haardega erakond, meie sekka mahub erineva tausta ja huvidega inimesi. Kõik, kes tahavad Eestit paremaks teha, on teretulnud meiega liituma,“ märkis Läänemets.

Vahur Kooritsast sai Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Tallinna piirkonna liige.