Vakra: kahjuks otsustas Keskerakond Tallinna lapsevanematelt raha nõudma hakata

Kirill KlausTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Rainer Vakra sõnul on kahetsusväärne, et märtsi lõpus tehtud otsus lasteaia kohatasu võtmine lõpetada, täna volikogus Keskerakonna häältega ümber otsustati.

“Oleme teinud ettepanekut Tallinnas lasteaia kohatasu kaotada juba pikemat aega. Paar kuud tagasi me pealinna volikoguga otsustasimegi lapsevanemad kohatasust vabastada. See tõi ühe lapse kohta 71,25 eurot kuus kokkuhoidu peredele. Kahe lasteaialapsega peres 142,50 eurot kuus ja 1 710 eurot aastas. Ilmselt üks aegade sügavamaid majanduskriise on alles süvenemas ja nüüd otsustas linnavalitsus, et nad hakkavad seda raha vanematelt nõudma,” ütles Vakra.

“Praegu on aeg, kus tuleb hoolida ja igal võimalusel kaaslinlasi aidata. Kahjuks jäime Tallinna peredest hoolimisega täna vähemusse ning alates juunist peavad nad linnakassasse oma rahakotti kergendama hakkama. Seda ei saa tänases olukorras kuidagi õiglaseks pidada,” lisas Vakra.

Tema sõnul on sotsiaaldemokraadid esitanud volikogule eelnõu, mis annab linnavalitsusele ülesande koostöös riigiga lasteaia kohatasu lõplikult kaotada. “Loodame, et volikogu enamus veel enne suvepuhkusele minekut seda ka toetab ning kõigile lastele saab tagatud ligipääs lasteaiakohale.”

Eesti suurimas omavalitsuses Tallinnas käib lasteaias üle 22 000 lapse, kelle vanematelt korjatakse pea 19 miljonit eurot aastas kohatasu. Paar kuud tagasi lõpetatud kohatasu võtmine taaskehtestati tänasel volikogu istungil Keskerakonna häältega.