Vakra: lasteaia kohatasu võtmine tuleb lõpetada eriolukorra lõpuni

Kirill KlausKoroonaviirus

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Rainer Vakra tegi linnajuhtidele ettepaneku, et pealinn vabastaks eriolukorra ajaks kohatasust pered, kes oma lapsed lasteaiast koju jätavad ja seeläbi panustavad viiruse leviku peatamisse.

“Tallinnas on lasteaia kohatasu üle 70 euro. Seda peab tasuma sõltumata sellest, kas laps käib lasteaias kohal või mitte. Ja kuna on tungivalt palutud, et koju jäetaks kõik need lapsed, kelle puhul on see vähegi võimalik, siis on vaja koheselt vabastada lapsevanemad kohatasu maksmisest. Ühtlasi motiveeriks see omakorda koju jääma veelgi enam lapsevanemaid ning annaks võimaluse ka ennetava meetmena sulgeda Tallinna lasteaedu,” ütles Vakra.

Kui kõik Tallinna lapsed eriolukorra lõpuni koju jääksid, maksaks see linnale kuni 1,6 miljonit eurot kuus, mis oleks vajalik abi tänase eriolukorraga rinda pistvatele lapsevanematele.

“Eriti oluline on see nendele lapsevanematele, kelle töökoht on tugevalt mõjutatud praegusest kriisist ja kelle sissetulekud võivad juba lähinädalatel märgatavalt langeda. Linn peab võtma selle kulu enda kanda, kui lapsed koju jäetakse,” lisas Vakra.

Vakra sõnul tegi ta ettepaneku otse linnapeale, sest praegu kehtiv eriolukord vajab kiireid otsuseid ja ka lapsevanematele kinnitust, et linnajuhid neile raskel ajal toeks on.