Vakra lisaeelarvest: Ülijabur olukord – piletite kontrollimine maksab rohkem kui laekub piletitulu

Kirill KlausTallinn

Tänase lisaeelarvega kompenseeritakse 2,7 miljonit saamata jäänud piletitulu, mis tähendab, et keerukas ühistranspordi piletisüsteem- ja kontroll maksab rohkem, kui see sisse toob. Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Rainer Vakra ütles tänast pealinna lisaeelarvet kommenteerides, et on viimane aeg see jaburus lõpetada ja laiendada ühistranspordi tasuta kasutamine kõigile sõitjatele.

„Pealinnas on ühistranspordi kasutajate hulk järjepidevalt vähenenud. Viimased uuringud näitavad autokasutajate ülekaalu ühistranspordi kasutajate ees. Samal ajal kulutame miljoneid piletimüügisüsteemi ülalpidamisele ja üksikute bussijäneste püüdmisele. Nüüd on tekkinud uskumatu olukord, kus lisaeelarvega Linnatranspordi Aktsiaseltsile saamata jäänud piletiraha hüvitamisel ületavad kulutused ühistranspordi piletite müügile ja kontrollile sellest saadavaid tulusid,“ selgitas Vakra.

Vakra arvates peaks Tallinn keeruka piletisüsteemi ja -kontrolli ülalpidamise asemel panustama enam kaasaegse, mugava ja hästi läbimõeldud transpordikorralduse arendamisse. „Roheliseks pealinnaks saab Tallinn vaid siis, kui suudame trendi ümber pöörata ja rohkem inimesi ühistransporti kasutama tuua. Aeg on küps lõpetada pealinnas piletimüük ja -kontroll ühistranspordis.“

Tänasel Tallinna volikogu istungil arutati linna lisaeelarvet, millega antakse Tallinna Linnatranspordi AS-le pea kolme miljoni euro ulatuses täiendavat dotatsiooni käesoleval aastal saamata jäänud piletitulu kompenseerimiseks. Selleaastane piletitulu ei kata isegi piletisüsteemi ja -kontrolli ülalpidamiskulusid.