Vakra: Miks linnavalitsus ei keela mängupõrgutes joomist?

Kirill KlausTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraadist liige Rainer Vakra pärib linnapealt aru, miks tehakse
alkoholimüügikeelu eelnõus kasiinodele erand ega keelata alkoholimüüki samamoodi nagu kõikides baarides ja ööklubides tööpäeviti alates kella kahest ja nädalavahetustel alates kella kolmest.

“Alkoholi kättesaadavust on loomulikult mõistlik piirata, ent siis ei tohi teha ka erandeid, kes sellest kasu lõikavad. Aga linnavalitsuse eelnõus on üks rumal erand – pealinna mängupõrgutes ei muutu midagi. Lihtsustatult öeldes on linnajuhtide arusaam järgmine: tantsusaalis pärast kella kahte juua ei tohi, aga kõrvaluksest sisse astudes ja raha mänguautomaati toppides võta napsu palju tahad,” ütles Vakra.

“Alkoholitarbimise vähendamine on õige eesmärk, aga lugedes eelnõu seletuskirja ja kuulates linnajuhtide selgitusi, tuleb välja, et võitlus käib kahjuks hoopis lärmi, mitte liigtarbimisega. Piirkondades, kus probleemiks on baaridest välja valguv pidu ja lärm, ei aita ka kella kahest või kolmest öösel kehtima hakkav alkoholimüügi piirang. Kohalikud elanikud tahavad ka enne seda magada. Abi võiks olla hoopis sellest, kui meelelahutusasutused palkaksid turvamehed, kes ukse ees ja selle läheduses korda peaksid. Ka ööbusside käimapanekust on aastaid räägitud. Need lahendused aitaksid linnas lärmamist vähendada ja seda olenemata kellaajast,” selgitas Vakra.

Tallinna linnavalitsus saatis volikogule otsustamiseks eelnõu, mille tänasel kujul vastuvõtmise korral ei tohiks alkoholi kohapeal tarbimiseks müüa ööl vastu tööpäeva kella kahest kuueni ja ööl vastu nädalavahetust kella kolmest seitsmeni. Erand tehtaks kasiinodele ja hotellidele.