Valgamaa sotsiaaldemokraadid valisid uue piirkonna juhatuse

PiretUncategorized

Eelmisel neljapäeval, 27. oktoobril, toimus Valga Muuseumis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Valgamaa piirkonna üldkoosolek, kus piirkonna liikmed valisid uue juhatuse ja esindajad SDE volikokku. Piirkonna esimehena jätkab Tõrva vallavolikogu liige Karl Kirt.

Oma kõnes märkis Kirt, et märtsis toimuvad valimised saavad olema põhimõttelised, millise tulevikusuuna Eesti valib. „Meie riigikogu valimiste programm ja põhisõnumid peavad pakkuma lahendusi mitmetele keerulistele väljakutsetele. Debatt ei tohiks keskenduda ainult tänaste olmeprobleemide lahendamisele, vaid vaatama kaks sammu ette. Meie ees on tohutu kriiside laviin, mille on tekitanud maailma ja Eesti pidev üle oma võimete elamine ning Euroopa suurriikide suured silmaklapid meie idanaabri osas.“ Ta lisas, et sotsiaaldemokraatidel seisab ees ülesanne, kuidas ehitada üles tugev, hoitud ja õiglane Eesti ning kuidas seda teha kõike jätkusuutlikumalt ja targalt.

Kirt lisas, et sotsiaaldemokraatidel on väga palju õigeid lahendusi, mida eelseisvateks valimisteks ja tuleviku Eestile pakkuda. Ühtlasi teatas ta, et kandideerib 5. märtsil 2023 Riigikogu valimistel.

Piirkonna üldkoosolekul esinesid sõnavõtuga Riigikogu liige Ivari Padar, töö- ja terviseminister Peep Peterson ning Võru linnapea Anti Allas.

Piirkonna aseesimeheks valiti õpetaja Katre Kikkas. Juhatuse liikmeteks valiti Valga vallavolikogu liikmed Meeli Tuubel ja Teresa Sale, Tõrva vallavolikogu liikmed Tarmo Tamm ja Romet Piller ning Viive Puudist, Margo Metsoja, Anne Viira ja Helju Hõbe.

Valgamaa piirkonna esindajateks SDE volikokku valiti Meeli Tuubel ja Katre Kikkas ning asendusliikmeteks Karl Kirt  ja Margo Metsoja.