Vanemate Sotsiaaldemokraatide üldkogu keskendub hooldusreformile

PiretHooldusreform, Tartu

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna sõsarorganisatsiooni Vanemad Sotsiaaldemokraadid liikmed peavad täna Saadjärve ääres Äksis üldkogu, milles raames toimub arutelu koos tervise- ja tööminister Peep Petersoniga.

„Ilma kahtluseta kerkib üldkogu peateemaks kavandatav hooldusreform, mida kümned tuhanded inimesed pikisilmi ootavad. Kindlasti on ministrile arvukalt küsimusi nii reformi sisu kui ajakava kohta.  Sotsiaaldemokraatide jaoks on põhimõttelise tähtsusega see, et reform tuleval aastal kvaliteetselt käivituks, mis eeldab paremat rahastust. Valitsuses seisab väike võitlus veel ees ja oleme siin Peep Petersonile igati toeks, ” ütles Vanemate Sotsiaaldemokraatide peasekretär  ja riigikogu õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof (pildil). Hooldekodu koha kättesaadavuse tagamise kõrval tuleb tema sõnul panustada ka koduteenuste arendamisse.

Politoloog Alar Kilp räägib Eesti erakondade seisust tänasel poliitmaastikul ja psühhiaater Triin Eller-Pihelgas tutvustab terveks olemise valikuid.

Üldkogu jätkub pärastlõunal Vanemate Sotsiaaldemokraatide presidendi Arno Arukase aruandekõne ärakuulamise ja juhtorganite valimistega.